Šeštadienį Palangoje ir vėl lis gintarais, nestigs ir daugiau „gintarinių“ atrakcijų

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2023-05-12 03:38
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Palangos m.

Šeštadienį Palanga kviečia pasimėgauti išskirtiniu gintariniu lietumi – jau 15-tą kartą kurorte vyks didelio pramogautojų dėmesio kasmet sulaukiantis Gintarinis savaitgalis. Šiais metais jis bus išskirtinis, skirtas Palangos miesto 770-ajam gimtadieniui, tad iš Bangpačio rankų pažirs 77 saujos vadinamojo Lietuvos aukso.

Jūrinis oras

Nors šventė vyks atvirose erdvėse – Jūratės ir Kastyčio skvere bei paplūdimyje prie jūros tilto, organizatoriai – asociacija „Stintų ordinas“ – nesureikšmina sinoptikų prognozių. „Nesvarbu, ar šeštadienį švies saulė, at ji slėpsis už debesų – šią dieną kurorte oras neabejotinai bus jūrinis“, – šypsojosi vienas iš Gintarinio savaitgalio organizatorių Nerijus Stasiulis. Ir iš tiesų – nepriklausomai nuo oro, Gintarinis savaitgalis kasmet į Palangą privilioja gausų būrų pramogautojų.

Renginio metu bus primintos kelios šiais metais minimos kurortui svarbios datos: Palangos miesto 770-metis, Gintaro muziejaus 60-metis bei Gintarinio savaitgalio 15 metų sukaktis.

Meilės istorijos dalis

Kodėl Bangpatys į Palangą pramogautojus sukvies būtent šį šeštadienį? „Norime Gintarinį savaitgalį rengti kuo arčiau meilės deivės Mildos dienos (ji minima gegužės 13 d.), nes gintaras, išplaunamas jūros bangų, yra gražios meilės istorijos dalis. Be to, gegužės 14 d, savo vardadienį švenčia Gintarai ir Gintarės“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Tad ne atsitiktinai šventės dalyviai pirmiausia bus pakviesti į Jūratės ir Kastyčio skverą – visiems žinoma legenda apie jūrų dievaitės ir žvejo meilę yra neatsiejama nuo gintaro – juk būtent Jūratės gintaro pilies šukes iki šiol į krantą meta Baltijos jūra.

Gintaro rinkimo čempionatas

„Gintarinis“ šurmulys Jūratės ir Kastyčio skvere prasidės šeštadienio vidurdienį – smalsuolius pirmiausia pakvies gintaro meistrų edukacinė Meistarnė. Čia norintieji galės ne tik stebėti gintaro apdirbimo procesą, bet ir patys pamėginti nušlifuoti gintarą ar suverti jo karoliukus.

Pasimokę gintaro apdirbimo subtilybių, Gintarinio savaitgalio dalyviai po valandos, 13 val., bus sukviesti į pajūrį – čia vyks 10-asis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas. Jame jėgas išbandyti bus kviečiamas praėjusiųjų metų čempionas, taip pat – kiti norintys rinkėjai.

Kaip ir kasmet, pajūryje bus įrengta dešimt gintaro rinkimo zonų, kurių kiekvienoje bus imituotas natūralus paplūdimio fragmentas – smėlis bus sumaišytas su jūros išmetamais dumbliais, pagaliukais, akmenukais ir kitomis sąnašomis, ir kiekvienoje iš šių zonų bus paberta gintarų. Čempionato dalyviai per nustatytą laiką turės kuo švariau surinkti kuo didesnį kiekį čia išbarstyto vadinamojo Lietuvos aukso. „Ankstesnių čempionatų metu dalyviams pažerdavome po 100 gramų gintarų, šiemet šį skaičių kiek padidinsime bei pailginsime gintaro rinkimo laiką“, – sakė N. Stasiulis.

Gintaro lobis

Dar viena Gintarinio savaitgalio atrakcija – gintarinio lobio paieškos. Praėjusiais metais buvo paslėpti trys lobiai: vienas buvo užkastas smėlyje, vienas balionais pakeltas į orą, o trečias įmestas į jūros bangas.

Pasak organizatorių, nors ir labai uoliai pramogautojai ieškojo gintarinio lobio, vis dėlto į dangų pakilęs lobis taip ir nebesugrįžo, o užkastą smėlyje atkakliausieji rado tik po poros mėnesių. Ir tik jūra gintaro lobį atidavė labai greitai. „Norime, kad lobis būtų surastas kuo greičiau, tad šiais metais 15 dailių buteliukų su dovanomis jų viduje išmesime į jūrą“, – sakė N. Stasiulis.

Gražiausio papuošalo rinkimai

Šventinę nuotaiką šeštadienį Palangoje kurs ne tik renginio organizatoriai, bet ir neabejotinai – patys pramogautojai, nes Gintarinis savaitgalis yra puiki proga su šeima ar draugais smagiai praleisti keletą valandų gryname ore, pabendrauti, pasisemti gerų emocijų ir namo parsinešti iš Bangpačio rankų pažertų gintarų.

Kaip visada, Gintarinio savaitgalio dalyviai noriai ir patys dabinasi gintariniais papuošalais – senųjų meistrų sukurtais, moderniais dizainerių kūriniai ar net pačių pasigamintais, todėl Gražiausio gintarinio papuošalo rinkimai kasmet sulaukia nemažo dalyvių dėmesio. Ne išimtis bus ir šie metais – gražiausias gintarinis papuošalas bus renkamas 13.30 val. ant jūros tilto.

Gintaro lietus

Išrinkus dailiausiai pasipuošusį svečią, visi bus pakviesti prie jūros – čia prasidės tikrų tikriausias gintaro lietus. Jūsų dievas Bangpatys šiemet pažers 77 saujas vadinamojo Lietuvos aukso – tai dovana Palangai, šiemet švenčiančiai 770 metų jubiliejų.

Gintarų lietus visuomet tampa didžiausia atrakcija pramogautojams – pagauti tiesiog ore ar surinkti kuo daugiau į pajūrio smėlį nukritusių gintarų nori visi, nepriklausomai nuo amžiaus. Surastieji gintaro gabalėliai tampa ne tik smagus Gintarinio savaitgalio prisiminimas, bet ir puikios lauktuvės namuose likusiems artimiesiems.15-tas „GINTARINIS SAVAITGALIS 2023“

Gegužės 13 d.

12 val. - gintaro meistrų edukacinės Meistarnės atidarymas Jūratės ir Kastyčio skvere.

13 val. - 10-tas Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas paplūdimyje prie jūros tilto.

13.30 val. - gražiausio gintarinio papuošalo rinkimai ant jūros tilto.

14 val. - Bangpatys barsto 77 saujas gintaro paplūdimyje prie jūros tilto.Organizatoriai: asociacija „Stintų ordinas“
Partneriai: Palangos miesto savivaldybė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija

šaltinis: https://www.palanga.lt/naujienos/sestadieni-palangoje-ir-vel-lis-gintarais-nestigs-ir-daugiau-gintariniu-atrakciju/10616


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN