Apie Kretingą ir jos įkūrėją J. K. Chodkevičių papasakojo komiksu

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2021-12-13 20:13
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Šiemet per visą Lietuvą nuvilnijus renginiams, skirtiems Kretingos miesto įkūrėju tituluojamo garsaus XVI–XVII a. Lietuvos ir Lenkijos karo vado, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiojo etmono, Vilniaus vaivados, Žemaičių seniūno Jono Karolio Chodkevičiaus mirties 400-osioms metinėms, Kretingos rajono švietimo centras nusprendė prisidėti prie jubiliejinių metų minėjimo ir išleido patiems mažiausiems kretingiškiams ir į Kretingą atvyksiantiems jauniesiems turistams skirtą leidinį „Karolio nuotykiai Kretingoje“.

„Apie Kretingos miesto įkūrėją Joną Karolį Chodkevičių kurtos televizijos laidos, jo gyvenimo istorija priminta publikacijose. Tačiau atkreipėme dėmesį, kad papasakoti J. K. Chodkevičiaus gyvenimo ir Kretingos įkūrimo istoriją ne suaugusiems, o vaikams, bandyta nebuvo. Tad, norėdami prisidėti prie jubiliejinių metų minėjimo ir tuo pačiu su istorija supažindinti vaikus, nusprendėme išleisti būtent jiems skirtą leidinį“, – kaip gimė sumanymas papasakojo Kretingos rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja turizmui Rita Beržanskienė.

Tekstą, kuriame Kretingos įkūrėjo istorija perteikiama vaiko akimis: Jono Karolio Chodkevičiaus bendravardis berniukas Karoliukas, skaitydamas knygą apie didįjį karvedį, magiškai persikelia į senovę ir dalyvauja mūšiuose bei statant Kretingą, – parašė gidė, Kretingos muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Diana Jomantaitė-Jonaitienė.

Iliustracijas sukūrė komiksų knygeles apie Kretingos miesto ir jo dvaro istoriją „Pamirštos dvaro pasakaitės“, „Istorijos prie laužo“, „Iš pirmų lūpų arba ką slepia palėpės“ išleidęs Kretingos muziejaus darbuotojas Artūras Patamsis, sakęs, kad įkvėpimo piešiniams, pasakojantiems J. K. Chodkevičiaus ir Kretingos miesto įkūrimo istoriją, pasisėmęs iš dokumentinio filmo „Triumfo kelias. Jonas Karolis Chodkevičius“.

„J. K. Chodkevičius – neeilinė asmenybė, ir sumanymas apie jį papasakoti taip, kad suprastų ir priimtų vaikai, puikus. O, kiek teko įsitikinti, ir suaugusieji mielai perverčia istorinius įvykius ir asmenybes pristatančius komiksus: trumpi tekstai ir piešiniai ilgam įsimena ir nenuvargina skaitančiojo“, – paaiškino A. Patamsis, nupiešęs dešimt istorinius įvykius iliustruojančių piešinių ir knygos viršelį.

Kaip sakė iliustratorius, paprastai piešiniams jis renkasi juodai-baltą grafiką. Leidėjams pasiūlius, šįkart viršelį puošia spalvoti, lyg mediniais pieštukais nuspalvinti piešiniai: pirmajame viršelyje į skaitytoją žvelgia pats J. K. Chodkevičius, stovintis jo kuriamo miesto fone, leidinio nugarėlėje – dabartinė Kretinga.

Komiksą „Karolio nuotykiai Kretingoje“ galima nemokamai įsigyti Kretingos rajono turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 2B, Kretinga). Leidinį PDF formatu galima rasti Kretingos rajono TIC interneto svetainėje aplankykkretinga.lt

Kretingos rajono turizmo informacijos centro informacija


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN