Kretingos Pranciškonų gimnazija - tarp 10-ties stipriausių pagal egzaminų rezultatus

Naujienos: Švietimas , 2021-06-09 07:27
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Pavasarį su pandemijos iššūkiais besigrumiančią Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos bendruomenę pasiekė žinia – žurnalas „Reitingai” paskelbė, kad 2021 metais pagal valstybinių brandos egzaminų išlaikymo rezultatus ir abiturientų, įstojusių į valstybės finansuojamas vietas ar užsienio universitetus, skaičių Pranciškonų gimnazija patenka į geriausių gimnazijų, neatsirenkančių moksleivių, dešimtuką. „Paskelbti rezultatai mane labai džiugina, – teigia gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis OFM. – Ačiū mokiniams, mokytojams, tėvams bei administracijos darbuotojams, kurių pastangos, motyvacija bei komandinis darbas lėmė, kad Pranciškonų gimnazija pateko tarp 10-ies stipriausių valstybiniams brandos egzaminams rengiančių gimnazijų Lietuvoje. Džiugu, kad mes mokomės panaudoti Dievo suteiktus talentus asmeninei, bendruomeninei bei tautos gerovei. Dievas visus telaimina ir tesaugo.“ Tai nėra atsitiktinis laimėjimas – aukštų rezultatų siekiama nuolat ir sistemingai dirbant. Žurnalo „Reitingai“ duomenimis, Pranciškonų gimnazija 2020 m. buvo geriausių respublikos mokyklų 50-ke: 6 vieta tarp geriausiai išmokančių chemijos ir geografijos, 23 vieta tarp geriausiai išmokančių informacinių technologijų, 45-46 vieta tarp geriausiai išmokančių matematikos mokyklų. 2020 m. 84 procentai abiturientų įstojo į valstybės finansuojamas vietas Lietuvos universitetuose ir kolegijose, iš jų 52 procentai pirmuoju pasirinkimu. 2019 m. reitinguose pagal tuos pačius vertinimo kriterijus Pranciškonų gimnazija buvo įsitvirtinusi 22 vietoje. „Gimnazijos rezultatus lėmė visos mokyklos bendruomenės sistemingas darbas: mokinių atsakingas požiūris į mokymosi pasiekimus, mokytojų aukšta kvalifikacija ir teikiama pedagoginė pagalba mokiniams, mokyklos sudaromos sąlygos efektyviam ugdymo procesui organizuoti“, – mano istorijos mokytojas metodininkas Vaidas Kuprelis.
Pranciškonų gimnazijoje nuolat skiriamas didelis dėmesys mokinių akademiniams gebėjimams ugdyti. Nors šie mokslo metai neatsiejami nuo pandemijos, ugdymo procesas vyko daugiausiai nuotoliniu būdu, tačiau sulaukta puikių ugdytinių pasiekimų ne tik rajono ar regiono olimpiadose, konkursuose, bet ir respublikinėse dalykinėse olimpiadose. Edgaras Zaboras, IVGc klasės mokinys, 53-iosios Lietuvos mokinių biologijos ir 33-iosios Lietuvos mokinių geografijos olimpiadose apdovanotas II laipsnio diplomu ir sidabro medaliu. Ypač sėkmingi metai buvo IVGe klasės mokiniui Linui Daugėlai – abiturientas 53-iosios Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso respublikiniame etape laimėjo I vietą publicistikos ir esė sekcijoje, II vietą poezijos sekcijoje, Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams respublikiniame etape užėmė III vietą, 24-osios Lietuvos mokinių filosofijos olimpiados respublikiniame etape apdovanotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu. IIIGc klasės mokinys Gabrielius Rimkus 68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados respublikiniame etape apdovanotas III laipsnio diplomu ir pakviestas į atrankos ir pasirengimo Europos fizikos olimpiadai stovyklą. Taip pat IIGa klasės mokinė Erika Lėkytė, IIGb klasės mokinės Kamilė Venckutė ir Guoda Mėčiūtė 53-iajame Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse už pateiktus darbus vertimo sekcijoje apdovanotos Pagyrimo raštais, o Guodą sėkmė lydėjo ir Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje – ji apdovanota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomu. Martyna Lipskytė, IIGa klasės mokinė, Lietuvos mokinių biologijos olimpiados respublikiniame etape užėmusi III vietą, teigia, kad „todulėti ir siekti gerų reultatų padeda gimnazijos mokytojai, kurie iškilus klausimams yra pasiruošę padėti, skatina nenuleisti rankų ir nepasiduoti. Be abejonės, būtinas ir paties mokinio užsispyrimas bei asmeninė motyvacija – tai susidūrus su sunkumais neleidžia sustoti. Be to, puikiai įrengtose laboratorijose ar kitose erdvėse galima lavinti įvairius savo gebėjimus.“

Dėl 2020 m. pavasarį įvesto karantino vyko tik nežymi dalis respublikos dalykinių olimpiadų etapų, buvo atšauktos tarptautinės dalykinės olimpiados ir konkursai. Gimnazijos mokiniai sėkmingai atstovavo gimnazijai ir Kretingos rajonui vykusiose respublikinėse olimpiadose ir, žurnalo „Reitingai“ duomenimis, Pranciškonų gimnazija buvo 11 vietoje Lietuvoje pagal dalykinių respublikinių olimpiadų rezultatus. Puikūs ir 2020 m. VBE rezultatai: 13 abiturientų žinios įvertintos aukščiausiais balais – surinkta 18 šimto balų įvertinimų: 2 iš geografijos, 11 iš anglų kalbos, 1 iš informacinių technologijų, 4 iš lietuvių kalbos ir literatūros valstybinių brandos egzaminų.

Pranciškonų gimnazijos tarybos pirmininko Romando Žiubrio nuomone, dabar svarbiausias uždavinys – gimnazijai išsilaikyti elitinių šalies mokyklų dešimtuke ir rasti tinkamų priemonių ilgalaikiams strateginiams tikslams įgyvendinti. Pagrįstos ambicijos nesustoti ties pasiekta devintąją šalies mokyklų reitingų vieta gali lemti dar reikšmingesnius pokyčius Pranciškonų gimnazijoje ir jos plėtros perspektyvas – kryptingą rėmėjų pritraukimą, tikslines investicijas į pedagogų kvalifikacijos kėlimą, klasių ir pačių pastatų modernizavimą. Galbūt ateityje galėtų būti svarstoma ir gimnazijos universitetinio profiliavimo galimybė.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN