Raseiniuose pigesni kontrabandiniai rūkalai kainuoja labai brangiai

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-05-31 18:49
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Raseinių r.

Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai turi gyventojų palaikymą kontroliuojant nelegalią kontrabandinių cigarečių apyvartą rajone. Aišku, ne visų. Tiems, kas stengiasi iš tokio „verslo“ prasigyventi, pareigūnų aktyvumas šiuo klausimu nepatinka. Tačiau sąžiningai dirbantiems ir mokesčius mokantiems gyventojams visai nepatinka, kad nelegaliai gautos pajamos nuo valstybės nuslepiamos, o pasinaudoti valstybės teikiamomis paslaugomis, kurios finansuojamos iš sąžiningai mokesčius mokančių gyventojų, nepamiršta. Todėl informacija apie prekybą kontrabandinėmis cigaretėmis jie nuolat dalinasi su policijos pareigūnais.
Paskutinė jų pateikta informacija pasitvirtino gegužės 25 d. Tyrėjai Raseiniuose, Stonų g. gyvenamojo namo kieme, pastebėjo VW GOLF, apie kurį turėjo informacijos, jog juo važinėja asmuo, galintis neteisėtai disponuoti kontrabandinėmis cigaretėmis. Tyrėjai užfiksavo, kaip vyras, išsinešęs iš gyvenamojo namo juodos spalvos plastikinį maišą, įsidėjo jį į automobilio bagažinę ir šiuo automobiliu išvažiavo. Išvažiuojantį iš Raseinių miesto, Paraseinio kaime, pareigūnai automobilį sustabdė. Pradarę juodąjį maišą, jame išvydo 50 pakelių cigarečių FEST ir 40 pakelių MINSK CAPITAL QS su baltarusiškomis banderolėmis.
Automobilį vairavęs 31 metų Raseinių rajono gyventojas tvirtino, kad rūkalus nusipirko iš matymo pažįstamo asmens savo reikmėms. Jis prisipažino, kad broliui priklausančiame gyvenamajame name Stonų g., kuriame sulaikytasis yra įsirengęs patalpą sportuoti. Minėtu adresu administracinio poėmio metu pareigūnai rado dar 440 pakelių kontrabandinių cigarečių FEST ir 10 pakelių MINSK CAPITAL QS. Taigi iš apyvartos tyrėjai iš viso paėmė 540 pakelių kontrabandinių cigarečių, kurių muitinė vertė su privalomais sumokėti mokesčiais yra 1874 eurai. Ir visos jos vyro savoms reikmėms? Ir visa tai sportuojančiam vyrui? Raseiniškis neįtikino pareigūnų, kad sportuojantis vyras taip intensyviai rūko, kad rūkalų po pakelį net pusantrų metų užtektų. Ir toks melas visai be reikalo, jis nieko negelbsti, nes akcizais apmokestinamų prekių tiek įsigijimas, tiek laikymas ir gabenimas, tiek naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, kai šių prekių vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, vis tiek užtraukia baudą nuo dviejų tūkstančių iki penkių tūkstančių penkių šimtų devyniasdešimt eurų. Papildomai dar gali būti skiriamas ir gabenimo priemonės, kuria akcizais apmokestinamos prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimas. Taigi kontrabandiniai rūkalai, kurie pigesni ir dėl to turi paklausą, kainuoja labai brangiai.Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN