ŠVK studentai pristato dar vieną transporto priemonę

Naujienos: Švietimas , 2021-04-28 16:47
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių m.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai vėl stebina savo kūrybiškumu – su dėstytoju jie ėmėsi konstruoti elektra varomus triračius dviračius.
Naujas ŠVK studentų projektas – elektros variklį turintis „DRIFT TRIKE“. Ir tokių transporto priemonių – net dvi!
„Mes paprastą dviratį modifikavome – perdarėme į elektra varomą drifto dviratį. Įmontuotas 48 voltų 1000 vatų „BLDC“ elektros variklis ir 51,8 voltų 10,4 Ah ličio jonų akumuliatorių baterija“, – trumpai savo idėją pristato ŠVK Transporto inžinerijos katedros dėstytojas Tomas Kalinauskis.
Sukonstruotas transporto priemones galės išbandyti studentai ir moksleiviai. Tikimasi, kad tai bus ne tik pramoga, nes studentai su dėstytoju priešakyje svajoja ir apie „DRIFT TRIKE“ varžybas.
Kūrybinė šio projekto komanda – Autotransporto elektronikos programos studentai Laimonas Ežerskis ir Ernestas Urbietis, vadovaujami ir padedami Transporto inžinerijos katedros dėstytojo Tomo Kalinauskio. Elektra varomi triračiai dviračiai – šių studentų baigiamasis projektas.
Paklausti, kaip kilo mintis konstruoti būtent tokią transporto priemonę, kūrėjai teigia:
„Kaip ir kiekvienais metais, kuriame kažką nauja. Mintis buvo padaryti 2 elektros varikliu varomus „DRIFT TRIKE“ dviračius, kad studentai ir mokiniai galėtų pramogauti arba dalyvauti mūsų rengiamose varžybose.“
Pristatydami projektą studentai prisiminė, kad konstruodami buvo atvirkščiai įmontavę ratą, todėl šis sukosi ne pirmyn, o atgal. Konstruojant, bandant triračius būta nemažai gerų emocijų, o dabar jau galima džiaugtis galutiniu rezultatu.
Dėstytojas T. Kalinauskis neabejoja, kad tokie projektai studentams labai naudingi. Savo rankomis įgyvendindami panašias idėjas studentai kaupia žinias apie elektros variklius, baterijas, valdiklius, naudojamus automobilių ir motociklų transporte. Be abejonės, taip tobulinami ir konstravimo įgūdžiai.
Kūrybinė komanda sako, kad sunkiausia buvo neturint jokio brėžinio pavyzdžio – tik vaizduotėje! – kurti ir konstruoti savo transporto priemonę.
Tai jau ne pirmas projektas, kuriuo nustebina inžinerijos mokslų, o tiksliau Transporto inžinerijos katedros studentai. Sukurtos transporto priemonės suteikia džiaugsmo ne tik sumanymą įgyvendinusiems studentams ir dėstytojams, bet ir prisideda prie kolegijos vardo garsinimo.
2020 m. Autotransporto elektronikos studijų programos trečiakursiai, dėstytojui padedant, sukūrė keturratį elektra varomą dviratį. Grupė 2019 m. Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų absolventų pristatė išskirtinį baigiamąjį projektą – pačių sukonstruotą elektrinį motorolerį. Vienas iš įspūdingiausių 2018 m. baigiamųjų projektų – elektrinis pramoginis kartingas. Jį kūrė Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų studentai. 2017 m. birželio mėnesį tų pačių studijų programų absolventai buvo pristatę taip pat daug dėmesio sulaukusį baigiamąjį projektą – pačių sukonstruotą ir pagamintą sportinį automobilį.

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija ir nuotraukos


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN