Į Lietuvą pargabentas vienas iš, įtariama, tarptautiniu mastu veikusios nusikalstamos grupuotės narių (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-03-01 21:28
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

2021 m. vasario 21 d. į Klaipėdą pargabentas nuo 2019 metų ieškotas, vienas iš įtariamų nusikalstamos veikos organizatorių, kurį pagal Lietuvos Respublikos teisėsaugos institucijų išduotą Europos arešto orderį (EAO) Lietuvai perdavė Suomijos Respublika.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) tęsia ikiteisminį tyrimą dėl tarptautiniu mastu veikusios organizuotos nusikalstamos grupuotės (ONG).
ONG veikė keliose valstybėse, todėl tyrimą uostamiesčio KPONTV atliko bendradarbiaudami su užsienio teisėsaugos institucijomis. Tyrėjai nustatė, kad grupuotės nariai labai dideliais kiekiais įveždavo į Lietuvos Respubliką kontrabanda iš užsienio atgabentas narkotines ir psichotropines medžiagas, platino jas Lietuvoje bei gabeno pagal užsakymus į kitas šalis.
Įtariama, kad nusikalstamos veikos organizatorius, klaipėdietis, gimęs 1973 metais, maskuodavo kvaišalų kontrabandą tarptautinių krovinių ir žmonių pervežimo mikroautobusais individualia veikla.
Bendradarbiaujant su Suomijos teisėsaugos pareigūnais, jis ir jo bendrininkas buvo sulaikyti Helsinkyje 2018 m. gegužės mėn. Taip pat buvo sulaikyti ir užsienyje gyvenę Lietuvos ir Suomijos piliečiai. Bendros operacijos metu Suomijoje per kratas rasta apie 6 kg amfetamino ir virš 12 000 tablečių su psichotropiniais vaistais.
Nežinodami apie bendrininkų sulaikymą Suomijoje, kiti grupuotės nariai tęsė suplanuotus nusikaltimus. Įtariama, kad ONG organizavo labai didelio kiekio kvaišalų kontrabandą į Lietuvą. Kitą dieną po įtariamųjų sulaikymo Suomijoje, Klaipėdos KPONTV pareigūnai Kaune sulaikė jų sėbrus.
Per kratas paimta daugiau nei 53 kg kanapių dervos, apie 6 kg kanapių bei apie 3,3 kg ekstazio tablečių. Lietuvoje iš neteisėtos apyvartos paimtų kvaišalų „gatvės“ kaina gali siekti 650 000 Eur. Taip pat rastas Jungtinėje Karalystėje pavogtas motociklas, savadarbis šaunamasis ginklas, pneumatinis šautuvas, netikras vairuotojo pažymėjimas, įrankiai ir priemonės narkotikams pakuoti bei kiti įkalčiai.
2019 m. gegužės mėn. dalis uostamiesčio KPONTV atlikto ikiteisminio tyrimo su kaltinamuoju aktu buvo perduota teismui – kaltinimai dėl kvaišalų kontrabandos ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais organizuotoje grupėje pareikšti trims asmenims.
2019 m. gruodžio mėn. Kauno apygardos teismo nuosprendžiu dviem kaltinamiesiems paskirtos atitinkamos 4 m. ir 4 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmės. 2020 m. kovo mėn. Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu trečiajam kaltininkui paskirta 12 m. 9 mėn. laisvės atėmimo bausmė. Konfiskuotas ir kaltinamųjų turtas, į kurį buvo apribotos nuosavybės teisės.
2018 m. rugsėjo mėn. Helsinkio teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį narkotikų kontrabandininkams ir prie neteisėto disponavimo jais labai dideliais kiekiais prisidėjusiems asmenims. Klaipėdiečiams paskirti 5 m. 6 mėn., kitam Lietuvos Respublikos piliečiui – 3 m. 8 mėn., suomiui – 4 m. laisvės atėmimo.
Neatlikęs visos bausmės, 1973 m. gimęs klaipėdietis perduotas Lietuvai pagal EAO ir pristatytas į Klaipėdos apskrities VPK areštinę. Už nusikalstamas veikas, padarytas Lietuvos Respublikoje, jam pareikšti įtarimai dėl organizuotoje grupėje įvykdytų narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos bei platinimo labai dideliais kiekiais, neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei kitų nusikaltimų.
Įtariamajam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.
Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandą numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais baudžiama laisvės atėmimu nuo 10 iki 15 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


Video medžiaga:


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN