Klaipėdos pareigūnai sulaikė du asmenis pasikėsinusius visuotinai pavojingu būdu sunaikinti turtą (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-01-22 21:37
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai, bendradarbiaudami su Klaipėdos m. PK, nustatė ir sulaikė asmenis, įtariamus pasikėsinimu visuotinai pavojingu būdu sugadinti (sunaikinti) strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčio juridinio asmens infrastruktūrą sudarantį turtą.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas Klaipėdos miesto PK, 2020 m. pavasarį gavus strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčio uostamiesčio juridinio asmens pranešimą dėl pasikėsinimo visuotinai pavojingu būdu (padegant) sunaikinti ar sugadinti įmonės teritorijoje esantį turtą ar jo dalį. Tolimesnis šio įvykio tyrimas atliktas kartu su KPONTV pareigūnais.
Atlikus kompleksinius tyrimo veiksmus, 2020 m. spalio mėn. KPONTV ir Klaipėdos miesto PK pareigūnai nustatė ir sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamą 20 m., anksčiau neteistą, niekur nedirbantį, klaipėdietį. Vaikino asmens kratos metu rasta, įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų, kuriomis galimai disponuota turint tikslą jas platinti.
Tęsiant tyrimo veiksmus, 2020 m. lapkričio mėn. uostamiesčio pareigūnai nustatė ir kitą šio nusikaltimo padarymu įtariamą bendrininką – 21 m., anksčiau neteistą, niekur nedirbantį, Klaipėdos miesto gyventoją.
Įtariama, kad 2020 m. balandžio mėn. vienam iš bendrininkų iš anksto įsigijus degaus skysčio, kitas bendrininkas metė padegamąjį užtaisą į minėtos įmonės teritoriją, taip pasikėsin-ant padegti joje esantį turtą, tačiau, padegamajam užtaisui neužsiliepsnojus, didelės žalos ir sunkių padarinių buvo išvengta.
20 m. vaikinas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, vėliau jam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Kitam įtariamajam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.
Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu, arba sunaikinimą ar sugadinimą strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčio juridinio asmens infrastruktūrą sudarančio turto ar jo dalies, baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


Video medžiaga:


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN