Lietuvių prekės ženklas „The Knotty Ones“ pritraukė rekordinę 0,5 mln. eurų investiciją

Naujienos: Verslas , 2020-10-27 06:17
El. pašto adresas: edita@adverum.lt

Lietuvių startuolis „The Knotty Ones“ pritraukė 500 tūkst. eurų investicijų – tai didžiausia kada nors investuota pradinio kapitalo (angl. „seed“) suma į mados prekės ženklą Lietuvoje. Rekordinės investicijos, prie kurių su savo verslo partneriais prisidėjo ir žymus verslininkas, Lietuvos verslo angelų tinklo (LitBAN.lt) valdybos pirmininkas Vladas Lašas, bus panaudotos įmonės plėtrai naujose rinkose, skaitmeniniams įrankiams testuoti ir įmonės sukurtam socialiniam modeliui plėsti.

Pirmoji pradinio kapitalo investicija į tvarų mados verslą

„The Knotty Ones“ pritrauktos lėšos keliais šimtais tūkstančių viršija iki šiol šalyje buvusias pradinio kapitalo investicijas į šią sritį. Be to, tai pirmoji investicija Lietuvoje į tvarų mados prekės ženklą.

Steigėjos – Akvilė Meškauskaitė-Dobrajs, Sandra Pangonytė ir Danutė Rasimavičiūtė – didžiuojasi, kad jų verslas įkurtas išskirtinai moterų, o tai reiškia, kad jos patenka į pasaulio startuolių, kurių įkūrėjos arba bendraįkūrėjos yra moterys, mažumą: „PitchBook“ duomenimis, 2019 m. pasaulyje tokių rinkos žaidėjų buvo tik 17 proc. Anot verslininkių, jų sėkmę pritraukiant investicijas lėmė komanda, unikalus verslo modelis ir plėtros potencialas.

„Ieškodamos investuotojų, pirmenybę teikėme jų kompetencijai ir vertinome, kaip šie žmonės galėtų prisidėti auginant verslą, – sako „The Knotty Ones“ įkūrėjos. – Manome, kad juos pritraukti mums labiausiai padėjo per pandemiją augantys pardavimai – jie šoktelėjo net 3 kartus. Taip pat profesionali ir stipri komanda, didelis dėmesys elektroninei prekybai bei eksportui – net 95 proc. įmonės produkcijos iškeliauja už Lietuvos ribų, 90 proc. pardavimų vykdoma elektroninėje erdvėje.“

Etiškas ir tvarus verslo modelis – viena priežasčių investuoti

Išskirtinis verslo modelis – dar viena priežastis, atkreipusi investuotojų dėmesį. Verslininkės ne tik suteikia galimybę dirbti atokesnėse vietose gyvenančioms moterims ir nedidelėms mezgykloms, bet ir mažina atskirtį tarp galutinio produkto vartotojo ir tą produktą pagaminusio asmens. Pirkėjai gali prisidėti prie mezgėjos svajonės išsipildymo ir skirti papildomą sumą, kuri atitenka darbuotojai. Įmonės duomenimis, tai padaryti renkasi kas ketvirtas klientas.

Anot įkūrėjų, ieškota tokių potencialių partnerių, kurie tikėtų prekės ženklo kuriamu darbo modeliu. „Man patinka šio startuolio misija ir jos įgyvendinimo vizija, sujungianti tvarumą ir plėtrą, lokalų verslą ir globalią rinką, entuziazmą ir profesionalumą. Džiaugiuosi galėdamas padėti šiai puikiai komandai sparčiai augti“, – sako vienas ryškiausių Lietuvos verslo angelų, aktyvus visuomenininkas ir „Oslo verslas taikai“ apdovanojimo laureatas Vladas Lašas.

Tarp patikėjusių startuolio verslo idėja, vertybėmis yra ir daugiau žinomų vardų. Prekės ženklo stiprybę įvertino ir mados verslo strategė, investuotoja tvarumo srityje bei agentūros „Fashion Bloc“ įkūrėja Ieva Zubavičiūtė. Pasak jos, šį lietuvių mados prekės ženklą valdo viena stipriausių komandų, kokią jai teko sutikti per savo darbo patirtį. Investuoti paskatino ir inovatyvus darbo modelis, sprendžiantis realias problemas, ir tvarių produktų pasiūla rinkai.

Verslo angelų gretas taip pat papildė moterų įgalinimą skatinančio fondo „The Ella Fund“ įkūrėja ir daug metų farmacijos bendrovei sėkmingai vadovavusi verslininkė Erin Gainer-Grigaliūnė bei investuotojas ir „SOMA agency“ bendraįkūrėjas Aidis Dalikas.

--

Apie startuolį „The Knotty Ones“

Tarp Vilniaus ir Niujorko kuriantis ir veikiantis tvarus lietuvių mados startuolis didelį dėmesį skiria elektroninei prekybai ir net 95 proc. produkcijos eksportuoja į 50 pasaulio šalių, tarp kurių yra Jungtinė Karalystė, JAV, Šveicarija, Vokietija, Suomija, Australija ir Japonija.

„The Knotty Ones“ kuria darbo vietas Lietuvos regionuose gyvenančioms moterims ir nedideliuose miesteliuose veikiančios mezgykloms. Kartu su tvariu, iš natūralaus pluošto pagamintu produktu klientai gauna trumpą informaciją apie mezgėją ir jos istoriją. Klientai taip pat gali skirti papildomą sumą pinigų ir taip prisidėti prie mezgėjų gerovės.

Apie startuolį ne kartą rašė pasauliniai leidiniai, tokie kaip „Vogue“, „Elle“, „Instyle“, „The Guardian“ ir „The Telegraph“. Tvarius drabužius dėvi pasaulinio garso modeliai (Veronika Heilbrunner) bei nuomonių formuotojos (Jacqueline Mikuta – 1 milijonas sekėjų, Caroline Daur – 2 milijonai sekėjų).


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN