Naujosios Akmenės futbolo aikštės su dirbtine danga atidarymas

Naujienos: Sportas , 2020-10-20 18:42
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Akmenės r.
Naujosios Akmenės futbolo aikštės su dirbtine danga atidarymas

2016 metais parengtas sporto paskirties inžinerinio statinio V. Kudirkos g. 29A, Naujoji Akmenė, supaprastintas rekonstrukcijos projektas ir per tris metus dviem etapais įgyvendintas futbolo aikštės projektas plačiai atvėrė vartus ne tik Akmenės rajono, bet ir visai Lietuvos regiono futbolo bendruomenei.

Projektas didžiąja dalimi buvo finansuotas Akmenės rajono savivaldybės lėšomis (virš 400 000 Eur). Už šią sumą buvo atlikti žemės, grunto paruošimo, elektros galios ir LED apšvietimo instaliacijos įrengimo, drenažo, lietaus surinkimo, aptvėrimo segmentine tvora, įrengtas elastinis gumos sluoksnis, dirbtinės dangos montavimo ir užpildo įsigijimo darbai.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pagal dvišalę panaudos sutartį 10 metų laikotarpiui Akmenės rajono sporto centrui skyrė neatlygintinai valdyti ir naudoti dangą, kurios vertė be PVM arti 80 000 Eur. Aikštės išmatavimai 72x109 m. Artimiausios panašių matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštės randasi Mažeikiuose (1) ir Šiauliuose (2).

Spalio 17 d. buvo paskirta futbolui ir naujos aikštės atidarymui. Nuo 10 val. ryto vyko regioninis turnyras „Akmenė myli futbolą“. Dalyvavo 2006 m. gimusių ir jaunesnių moksleivių komandos iš Pakruojo sporto centro, Telšių futbolo akademijos „Džiugas“, Mažeikių futbolo klubo „Atmosfera“, Šiaulių futbolo akademijos (2 komandos) ir Akmenės rajono sporto centro. Buvo žaidžiama rato sistema po 1 kėlinį po 20 min.

Po vaikų turnyro oficialiame aikštės atidaryme dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius, Šiaulių apskrities futbolo federacijos valdybos nariai Deivis Kančelskis ir Rimantas Viktoravičius, rangos darbus atlikusių UAB LB Baltic vadovas Darius Sabaitis, R. Kraujučio įmonės „Aras“ atstovai bei Akmenės rajono sporto centro vadovas Mantas Mačius. Savivaldybės meras V. Mitrofanovas su linksmu palinkėjimu: „visi kurie palaiko Akmenės rajoną juos ima lydėti sėkmė. Futbolo federacijai skyrus dirbtinę dangą, ir šalies rinktinė paskutinėse keturiose rungtynėse žengia be pralaimėjimų.“ įteikė svečiams naujosios aikštės foto paveikslus.

Šventės kulminacija buvo draugiškos rungtynės tarp jungtinės Akmenės rajono ir svečių iš sostinės Vilniaus futbolo klubo „Prelegentai“ komandų.

Akmenės rajono komandą sudarė žaidėjai dalyvaujantys pirmoje, antroje ir trečioje šalies futbolo lygose. Savo futbolo kelią pradėję Akmenės rajone ar dabar žaidžiantys rajono reprezentacinėse komandose.

Varžovų ekipoje buvo ne mažai iš televizijos ekranų žinomų žaidėjų (Linas Zareckas, Vytaras Radzevičius) bei praeityje žinomų garsių futbolo profesionalų, tarp kurių buvo ir LFF prezidentas Tomas Danilevičius bei iš Naujosios Akmenės kilęs daugkartinis šalies čempionas Nerijus Radžius.

Rungtynės vyko du kėlinius po 40 min. ir po pagrindinio laiko baigėsi lygiosiomis 3:3. Po baudinių serijos rezultatu 5:4 pergalę šventė Akmenės rajono ekipa.

Akmenės rajono sporto centre futbolo skyrių lanko daugiau nei 80 vaikų iš viso rajono. Dirba 4 futbolo specialistai, todėl šios modernios aikštės atsiradimas labai svarbus sėkmingam tolimesniam futbolo vystymui ir tradicijų puoselėjimui Akmenės rajone.


Akmenės rajono sporto centro informacija
šaltinis: https://akmene.lt/naujienos/futbolo-aikstes-su-dirbtine-danga-atidarymas/2090


  • © 2021 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN