Klaipėdoje praūžė paplūdimio rankinio savaitė: sužaista 110 rungtynių

Naujienos: Sportas , 2020-08-30 19:51
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Visą praėjusią savaitę Pirmojoje Melnragėje vyko Klaipėdos paplūdimio rankinio festivalis, kurį sudarė 3 atskiri turnyrai: "Dragūno" taurė, "Viesulo" taurė ir Lietuvos paplūdimio rankinio vyrų ir moterų čempionatas.

Festivalyje dalyvavo 43 komandos, buvo sužaista net 110 rungtynių, iš kurių svarbiausios ir įdomiausios, kaip ir ankstesniais metais, buvo "Viesulo" taurės turnyre dalyvaujančių vaikų komandų trenerių rungtynės.

Festivalis prasidėjo 2002-2004 m. gimusių vaikinų turnyru "Dragūno" taurei laimėti. Jame varžėsi 5 komandos, "išaugusios" iš vaikų "Viesulo" taurės turnyro.

Pirmąją vietą "Dragūno" taurės turnyre iškovojo Klaipėdos "Viesulo" sporto centro pirmoji komanda. Pagal įmestų-praleistų įvarčių santykį antrąją vietą užėmė antroji "Viesulo" komanda, treti buvo Kauno, ketvirti - Molėtų, penkti - Tauragės rankininkai.

Nuo trečiadienio iki penktadienio vyko pagrindinis tarptautinis vaikų paplūdimio rankinio turnyras "Viesulo" taurei laimėti. Deja, šiais metais dėl pandemijos sukeltų iššūkių nebuvo užsienio komandų ir varžėsi 29 komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės, Molėtų, Elektrėnų, Garliavos, Zarasų ir Kaltinėnų.

Jauniausių festivalio dalyvių, gimusių 2009-2011 metais, bendroje mergaičių ir berniukų grupėje, varžėsi penkios vaikų komandos iš Klaipėdos, Kauno ir Garliavos.

"Šioje grupėje, sekdami Vakarų ir Skandinavijos šalių pavyzdžiu, po sužaistų rungtynių neskelbėme prizinių vietų. Stengiamės atsikratyti senų laikų palikimo ar amerikietiškuose filmuose matomų siužetų, kuriuose medalis, pirma vieta ar kitoks vaiko įvertinimas yra pagrindinis dalykas. Norime, kad vaikas džiaugtųsi pačiu procesu, o ne jo rezultatu. Norėtųsi, kad tėveliai, vaikui grįžus iš varžybų, pirmiau paklaustų, ar vaikas smagiai praleido laiką, ar susirado naujų draugų, ir taip toliau. Tik po to turėtų sekti klausimas, kokia vieta užimta", - pabrėžė festivalio iniciatorius, rankinio treneris Vidmantas Toliušis.

Pasak jo, visi mažiausi rankininkai buvo apdovanoti dalyvių medaliais.

Vaikų turnyre sulaukta tik po 3 merginų komandas abiejose amžiaus grupėse. 2005-2006 m. grupėje čempionėmis tapo Klaipėdos "Viesulo" mergaičių komanda, antros liko Vilniaus, trečios - Zarasų rankininkės. 2007-2008 m. grupėje pirmąją vietą užėmė Tauragės, antrąją - "Viesulo I", trečiąją - "Viesulo II" komandos.

2007-2008 m. gimusių berniukų grupėje varžėsi 10 komandų. Po atkaklios kovos čempionais tapo Šiaulių rankininkai, nugalėję antroje vietoje likusius Elektrėnų atstovus. Treti liko "Viesulo" rankininkai.

2005-2006 m. grupėje dalyvavo 8 komandos. Stipriausi buvo Garliavos rankininkai, antri "Viesulo", treti - Tauragės rankininkai.

Klaipėdos paplūdimio rankinio festivalis baigėsi šeštadienį ir sekmadienį vykusiu Lietuvos paplūdimio rankinio vyrų ir moterų čempionatu.

Šiais metais jame dalyvavo negausus komandų skaičius. Moterų grupėje varžėsi 4 komandos, kurios tarpusavyje "susuko" du ratus. Pirmąją vietą užėmė "Dragūno" moterų ekipa, antrąją - "Viesulas I", trečioji vieta atiteko Kretingos rankininkėms, ketvirta - "Viesului II".

Vyrų grupėje dalyvavo 5 komandos. Čempionais tapo molėtiškiai, antri liko uostamiesčio "Mėmelio" atstovai, treti - Kaltinėnų rankininkai, ketvirta - "Viesulas I" ekipa, penkta - "Viesulas II".

"Kaip ir ankstesniais metais, džiaugiamės gausiu dalyvių skaičiumi, tačiau tikimės, kad kitais metais vėl galėsime sulaukti svečių iš užsienio. Tačiau ir išskirtinai lietuviškas paplūdimio rankinio festivalis dovanojo daug gerų įspūdžių ir gražių sportinių akimirkų", - sakė V. Toliušis.Nuotraukos parsisiųsti (Organizatorių nuotr.) - https://we.tl/t-Okdxri0BeW


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN