Akmenės savivaldybės pastatytų kioskų raktai įteikti nuomininkams

Naujienos: Savivalda , 2020-05-21 20:28
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kėdainių r.

Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas įteikė raktus šešių kioskų, esančių Naujojoje Akmenėje, šeimininkams verslininkams. Jie kaip nuomininkai galės įsikurti naujutėliuose kioskuose su elektros ir vandentiekio įranga bei aplink juos puikiai sutvarkytoje teritorijoje. Savivaldybė ne tik pastatė kioskus su elektros šildytuvais ir kriauklėmis, bet ir nutiesė prekyvietėje takus. Artimiausiuose planuose – pastatyti stoginę su prekybos stalais, kurioje savo daržo ir sodo gerybėmis prekiauti bus leidžiama nemokamai, įrengti tualetų. Tai – Savivaldybės prisidėjimas prie smulkiojo verslo išlaikymo rajone ir finansinė parama smulkiesiems verslininkams.

Judrioje Naujosios Akmenės miesto vietoje, prie centrinių Respublikos ir V. Kudirkos gatvių, nuo seno šurmuliavo turgelis su prekystaliais ir kioskais. Juose buvo prekiaujama daržo ir sodo gėrybėmis, maisto produktais, drabužiais, galanterija ir kitais smulkiais daiktais. Bėgant metams turgelio asfaltuoti takai tapo duobėti, stoginė sukiuro, prekystaliai aplūžo, buvę be elementariausių patogumų kioskai nušiuro. Jų šeimininkai teigė tiek neuždirbantys, kad atnaujintų pastatėlius ir sutvarkytų jų aplinką, tad apie tai ėmė svarstyti Savivaldybė.

Turgelio teritorijos planavimas ir mintys apie jo modernizavimą buvo įteisintos jau prieš ketverius metus - Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2016 m. sausio 28 d. sprendimo Nr. T-2(E) nuostatomis. Vėliau atsižvelgta į daugiamečių turgelio teritorijos prekybininkų lūkesčius, ribotas jų galimybes ir nuostatos pakeistos. Buvo įdėta daug pastangų, siekiant priversti prekiautojus iškelti sutręšusius, prastai atrodančius senuosius kioskus.

Akmenės rajono savivaldybės taryba 2019 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. T-143 pakeitė ankstesniu sprendimu numatytas sąlygas ir Savivaldybės pastatytiems kioskams-paviljonams Naujosios Akmenės turgelio teritorijoje sudaromos nuomos sutartys. Šios sutartys su ilgamečiais verslininkais dėl nuomos sudaromos 2 metų laikotarpiui. Verslininkas, vykdantis veiklą kioske, sutarties galiojimo terminui turės jį apdrausti, savarankiškai sudaryti sutartis su komunalines paslaugas teikiančiomis institucijomis, nes kiekviename kioske yra įrengti atskiri apskaitos prietaisai. Siekiant užtikrinti švarą ir tvarką, nuomotojui numatyta prievolė 10 metrų spinduliu aplink kioską surinkti šiukšles.

Savivaldybės administracijos
Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus
ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Kioskų raktų įteikimo malonios akimirkos.

Taip atrodė turgelio teritorija prieš ją pradedant tvarkyti.

šaltinis: https://akmene.lt/naujienos/savivaldybes-pastatytu-kiosku-raktai-iteikti-nuomininkams/1664


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN