Dar daugiau įrodymų, kad Q10 padeda sergantiesiems širdies ligomis

Новости: Наука , 2019-06-25 19:38
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Dar daugiau įrodymų, kad Q10 padeda sergantiesiems širdies ligomis

Novatoriško 2014 m. „Q-Symbio“ atlikto kohortinio tyrimo metu surinkta dar daugiau įrodymų, kad vartojant į vitaminą panašaus kofermento Q10 papildus sumažėja mirštamumas ir sustiprėja širdis.

2014 m. plačiai nuskambėjo tarptautinio 17-os skirtingų Europos, Azijos ir Australijos ligoninių širdies nepakankamumu sergančių pacientų tyrimo rezultatai, kuriais patvirtinta, kad į vitaminą panašus kofermentas Q10 gali 43 % sumažinti mirštamumą ir pagerinti širdies raumens darbą. Greta pirminio tyrimo, kurio rezultatai buvo paskelbti moksliniame žurnale „JAAC Heart Failure“, kai kurie mokslininkai paviešino dar įspūdingesnius, jei apskritai tai įmanoma įsivaizduoti, neseniai atlikto kohortinio tyrimo rezultatus. Jo metu į atskirą grupę buvo išskirti širdies ligomis sergantys pacientai iš Europos ir gauta nepaprastai įdomių rezultatų.

53 % mažesnis mirštamumas
Naujasis kohortinis tyrimas iš esmės yra detali pirminio „Q-Symbio“ tyrimo analizė, kurios rezultatai paskelbti 2019 vasario mėnesio žurnale „Cardiology Journal“; vienas labiausiai stulbinančių skaičių – dar mažesnis mirštamumas. Pirminio „Q-Symbio“ tyrimo metu nustatyta, kad Q10 vartojusių tiriamųjų mirštamumas buvo 43 % mažesnis negu placebo grupės tiriamųjų. Vis dėlto kohortinio tyrimo metu žvelgiant į Europos širdies nepakankamumu sergančius pacientus kaip į atskirą grupę, tiriamųjų, kurių įprastas gydymas papildytas 300 mg kofermentu Q10, mirštamumas buvo 53 % mažesnis negu vartojusių placebą.

Stipresnis širdies raumuo
Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad vos trečdaliui širdies ligomis sergančių tiriamųjų, kurie priklausė Q10 vartojusiai grupei pasireiškė kuris nors iš sunkių nepageidaujamų širdies ir kraujagyslių sistemos reiškinių (tai ženkliai mažiau nei placebo grupės tiriamųjų). Dar daugiau – mokslininkai užfiksavo šešiais procentais statistiškai patikimai aukštesnes išstūmimo frakcijos reikšmes, kurios rodo kairiojo skilvelio išstumiamo kraujo kiekį vieno širdies susitraukimo metu. Geresni išstūmimo frakcijos rodikliai parodo, kad širdies raumuo gali susitraukinėti stipriau.

Q10 padeda ląstelėms išskirti daugiau energijos
Stipresnė širdis yra Q10 teikiamas privalumas širdies ligomis sergantiems pacientams. Širdies nepakankamumas – tai būklė, kai širdžiai nepakanka jėgų varinėti kraują po visas kūno dalis; kardiologai neretai šią problemą vadina širdies „energijos stoka“. Tiriant sergančiųjų širdies audinio pavyzdžius buvo nustatyta, kad juose nedaug kofermento Q10; taip galima paaiškinti, kodėl trūksta širdies susitraukimui reikalingos energijos. Būtent kofermento Q10 papildai padeda širdžiai išskirti daugiau energijos ir dėl to sustiprėja širdies raumuo.

Sušvelnėja simptomai
Širdies nepakankamumu sergantys pacientai paprastai skirstomi į keturias grupes, vadinamąsias NYHA klases (NYHA reiškia „Niujorko širdies ligų asociacija“). Kiekviena klasė atitinka tam tikrą būklės sunkumą, apibūdinamą simptomais. 1 klasė – švelniausi simptomai, o 4 – sunkiausi. Palyginus su placebo grupės tiriamaisiais, Q10 vartojusiems tiriamiesiems tyrimo metu dukart dažniau buvo nustatytas būklės pagerėjimas – ji gerėjo bent viena NYHA klase. Kitaip tariant, rezultatai aiškiai rodo, kad dėl šio preparato jų būklė pagerėjo.

Šaltinis:

Effect of coenzyme Q10 in Europeans with chronic heart failure: A sub-group analysis of the Q-SYMBIO randomized double-blind trial
Anne Louise Mortensen, Franklin Rosenfeldt, Krzysztof J. Filipiak

Cardiology Journal (elektroninis), 2019 m. vasario 19 d.
(langelis):

Tvirti įrodymai, kad preparatas
Q10 veiksmingas

Kohortinio tyrimo rezultatai yra įrodymas, kad kofermento Q10 papildas padeda sumažinti mirštamumą ir pagerina širdies raumens darbą, skiriant jį kaip papildomą gydymą širdies nepakankamumu sergantiems pacientams dvigubai užkoduotoje placebu kontroliuojamoje aplinkoje. Tai taip pat įrodo tyrėjų naudoto preparato veiksmingumą. Statistiškai reikšmingas poveikis – dar ne viskas; mokslininkai taip pat pastebėjo, kad Q10 vartojusių tiriamųjų grupės pacientų kraujyje po trijų vartojimo mėnesių triskart padidėjo šio kofermento kiekis, o tai aiškiai parodo, kad veiklioji medžiaga veiksmingai įsisavinama per virškinamąjį traktą ir patenka į kraują. Šį preparatą gamina Danijos bendrovė; viso pasaulio Q10 tyrimus koordinuojanti Tarptautinė kofermento Q10 asociacija (ICQA) jį laiko oficialiu mokslo etalonu.


© 2020 - Visos teisės saugomos. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką sutikimą. Susisiekite su mumis: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN