Kretingoje gimusius kūdikius sveikins bažnyčios varpai

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2020-05-11 08:24
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Nuo šiol sekmadieniais, 10.15 val., Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios bokšto varpai sveikins mieste gimusius kūdikius. Kiekvienam tą savaitę Kretingos ligoninėje pasaulį išvydusiam mažyliui varpai skambės po minutę.
„Gimę kūdikiai Kretingoje bus sveikinami ne tik bažnyčios varpų dūžiais, bet ir malda sekmadieninių mišių metu, - sako Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos klebonas Astijus Kungys. - Tikriausiai nerastumėme prasmingesnio laiko pasidžiaugti į žemę žengusiomis naujomis gyvybėmis nei dabar, kuomet aplink tiek daug nevilties bei šalia sukasi mirties šmėkla“.
Kretingos rajono mero Antano Kalniaus teigimu, tradicija bažnyčių varpais pasveikinti naujai gimusius kūdikius yra gaji kituose Europos miestuose.
„Džiaugiuosi, kad sulaukėme brolių pranciškonų palaikymo įgyvendinti šią idėją ir Kretingoje, bei tikiuosi, kad tai taps nauja gražia mūsų tradicija, žmonėms įkvepiančia optimizmo bei naujos vilties“, - sako A. Kalnius.
Vidutiniškai per mėnesį Kretingos ligoninėje pasaulį išvysta virš 20 mažylių, didžioji dauguma jų – Kretingos rajono, mažesnioji dalis – aplinkinių rajonų naujieji gyventojai.Daugiau informacijos suteiks:
Antanas Kalnius
Kretingos rajono savivaldybės meras
Mob. 8 619 31341
El. p. antanas.kalnius@kretinga.lt


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN