Rasti artimųjų kapus Kretingos rajone padės skaitmeninė sistema

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2020-04-10 21:05
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Kretingos rajono savivaldybėje palaidotą asmenį galima rasti greitai, išmaniai ir patogiai – „Kapinių geografinėje informacinėje sistemoje“ (Kapinių GIS).

Praėjusiais metais Kretingoje pradėtas skaitmeninimo projektas šiandien jau apima Kretingos miesto kapines – Liuteronų (J. Jablonskio g.), Senąsias (Vilniaus g. 19A), Senąsias (Vilniaus g. 8A), Civilines (Darbėnų pl. 2) ir Kretingos rajone esančias Petrikaičių kapines (Žalgirio sen. Petrikaičių k. 1).

UAB „Kretingos komunalininkas“ tinklalapyje pasirinkus laukelį „Kapinių priežiūra“ ir atsivėrusiame lange paspaudus „Skaitmeninė kapaviečių paieška“, galima rasti užmirštą ir dominantį kapą vos per kelias minutes.

Kretingos rajono savivaldybės kapinių žemėlapyje norint surasti Kretingos rajono savivaldybėje palaidotą asmenį, paieškos laukelyje reikia įvesti asmens vardo ar pavardės fragmentą ir pasirinkti tinkamą variantą iš pasiūlyto sąrašo. Norint gauti daugiau informacijos apie dominantį kapą, galima priartinti žemėlapį ir paspaudus ant kapo – atsidariusiame langelyje gaunama detali informacija apie kape palaidotus asmenis, o paspaudus žemėlapyje ant kapo paminklo, galima peržiūrėti kapo nuotrauką. Žemėlapyje taip pat yra spausdinimo, braižymo ir matavimo įrankiai.

„Informacija kapinių žemėlapyje nėra pilna, ji palaipsniui pildoma ir tikslinama. Yra kapaviečių, kurios nežinia kam priklauso, tad ši sistema palengvins, paspartins galimybę atrasti artimųjų kapus “, – kalbėjo vyresnysis kapinių prižiūrėtojas Jonas Drungilas.

Pagal programą – „Kapinių geografinė informacinė sistema“ ( Kapinių GIS), Kretingos miesto kapinėse yra 9893 kapavietės, jose palaidota 18528 asmenys: Liuteronų kapinėse – 261 kapavietė, Senosiose kapinėse (Vilniaus g. 19A) – 1012 kapavietės, Senosiose kapinėse (Vilniaus g. 8A) – 2230 kapaviečių, Civilinėse kapinėse (Darbėnų pl. 2) – 6143 kapavietės. Petrikaičių kapinėse – 247 kapavietės ir 51 kolumbariumo niša.

Pasak kapinių prižiūrėtojos Romutės Gedminienės, kapinių skaitmeninimas leidžia greitai atsakyti į gyventojų užklausas, suteikti reikalingas paslaugas, išduoti leidimus laidoti, taip pat leidžia ir kaupti visus duomenis, susijusius su kapaviečių priežiūra. Tikimasi, kad naujų technologijų pagalba bus pagreitintas netvarkomų kapaviečių apskaitos procesas.

Artimiausiu metu prie kapinių įėjimo turėtų atsirasti informacinės lentos, kuriose bus kapinių plano schema su kvartalų numeriais ir informacija, kaip savo išmaniuosiuose įrenginiuose rasti Kretingos rajono savivaldybės kapinių žemėlapį.

Suskaitmenintame kapinių žemėlapyje pastebėjus netikslumų ar turint kitų, su žemėlapiais ar duomenimis susijusių klausimų, galima kreiptis į kapinių prižiūrėtojus – Joną Drungilą tel. 8 656 36814, el. p. jonas.drungilas@kretkom, Romutę Gedminienę tel. 8 655 39245 arba benduoju el. p. info@kretkom.lt.


  • © 2022 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN