Ikimokyklinio ugdymo įstaiga - patirtinio ugdymo(si) pradžių pradžia

Naujienos: Švietimas , 2020-04-06 20:08
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Akmenės r.
Ikimokyklinio ugdymo įstaiga - patirtinio ugdymo(si) pradžių pradžia

Kovo 31 d. Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje ,,Buratinas" įvyko nuotolinė respublikinė konferencija ,,Ugdymas(is) iš patirties ir per patirtį edukacinėse aplinkose". Konferencija buvo numatyta 2020 m. įstaigos veiklos plane, nuostatai paruošti ir pateikti respublikos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms vasario mėnesio pradžioje, o organizuoti ją nuotoliniu būdu pakoregavo situacija šalyje. Manau, jei ne dabartinė situacija, kai kasdieninį darbą, ugdomąją veiklą organizuojame nuotoliniu būdu, nebūtume sulaukę tokio susidomėjimo ir tiek pranešėjų nuotolinei konferencijai.

Konferencijoje dalyvavo Akmenės rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų mokytojai, pagalbos vaikui specialistai, pedagogai iš Šiaulių, Kuršėnų, Joniškio. Konferencijoje buvo pristatyta 16 vaizdo pranešimų patyriminio ugdymo(si) edukacinėse ikimokyklinių ugdymo įstaigų vidaus ir lauko erdvėse, artimiausioje ir tolimesnėje vaiko aplinkoje. Pranešimus rengė 25 mokytojai.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojų, pagalbos vaikui specialistų konferencijos pranešimuose vyravo nuomonė, kad ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai geriausiai mokosi iš savo asmeninės patirties ir savo atradimų. Kad mokytojai pasiektų numatytų vaikų grupės ir kiekvieno vaiko ugdymo(si) rezultatų, pedagogai kuria ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo(si) grupėse situacijas patirtiniam vaikų ugdymui(si), koordinuoja vaikų ugdymo(si) procesą. Patirtinis ugdymas(is) yra vaiko ir ikimokyklinio ugdymo mokytojo, vaiko ir vaiko, vaiko ir aplinkos sąveikos rezultatas. Vienas iš priimtiniausių ir paprasčiausių būdų ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus - ugdymas gamtinėje aplinkoje ir edukacinėse erdvėse ir per įgytą vaikų patirtį padėti pažinti supančią aplinką bei gamtos dėsningumus.

Patirtinis ugdymas(is) – tai sėkmingo vaikų ugdymo(si) strategija. Galima teigti, kad jei patyriminis ugdymas - mokyklos ugdymo(si) sėkmės garantas, tai ikimokyklinio ugdymo įstaiga - pradžių pradžia tai sėkmei. Tik veikdamas vaikas kuria savo žinojimą, įgauna įgūdžių, ugdosi gebėjimus ir vertybines nuostatas iš savo bendraamžių, bei stebėdamas suaugusius ir perimdamas jų patirtį. Patyriminio ugdymo(si) metu vaikas mokosi bendrauti, bendradarbiauti, apibendrinti, įrodymais pagrįsti žinias, ko pasekoje formuojasi vaiko pasaulėjauta. Šitaip ugdomi pasitikintys savimi vaikai, vaikai, gebantys įveikti sunkumus, gebantys komunikuoti, suvokti užduotį, sieti naujas žinias su asmenine patirtimi. Patyriminė veikla stiprina ryšį su supančiu pasauliu, sudaro galimybę vystytis vaiko individualybei.

Visi konferencijos ,,Ugdymas(is) iš patirties ir per patirtį edukacinėse aplinkose" pranešimai buvo informatyvus, o jos dalyviai susidomėję klausė pranešėjų sėkmingai įgyvendintos gerosios patirties pavyzdžių su ankstyvojo ikimokyklinio, ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus ugdytiniais, su vaikais, turinčiais ugdymo(si) sunkumų, ugdant juos darželyje, darželio teritorijoje, pas socialinius partnerius, edukacinėse miesto ar rajono aplinkose, keliaujant, pažįstant, atrandant ir suvokiant supantį pasaulį ir kaip jame turime teisingai elgtis.

Konferencija praturtino ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus, pagalbos vaikui specialistus naujomis idėjomis, sumanymais, patyriminio ugdymo(si) pavyzdžiais.


Naujosios Akmenės vaikų lopšelio
-darželio ,,Buratinas" direktorė
Irena Girdvainienė

šaltinis: https://akmene.lt/naujienos/ikimokyklinio-ugdymo-istaiga-patirtinio-ugdymosi-pradziu-pradzia/1494


  • © 2022 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN