Kultūros ministras Telšiuose domėjosi regiono aktualijomis ir kultūros paveldu

Naujienos: Savivalda , 2020-02-07 20:28
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas su darbo vizitu lankėsi Telšiuose, kur aptarė aktualius regionui klausimus, apžiūrėjo reikšmingiausius kultūros paveldo objektus, susitiko su Telšių rajono kultūros įstaigų atstovais.

Tarp Telšių rajono savivaldybėje aptartų klausimų – kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai, kultūros įstaigų tinklo pertvarkos projektas, kultūros paveldo objektų sąraše esančios Telšių ješivos, XIX amžiuje įkurtos aukštosios rabinų mokyklos, restauravimas, pritaikymas edukacinėms ir kitoms veikloms. Taip pat pasidžiaugta jau baigtu rekonstruoti Varniuose esančiu namu, kuriame gyveno vyskupas Motiejus Valančius.

Per susitikimą su rajono kultūros įstaigų vadovais ir atstovais ministras pristatė kultūros politikos aktualijas, aptarė Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose modelį.

Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje su Telšių vyskupu Kęstučiu Kėvalu kalbėta apie Telšių rajono savivaldybės ir Žemaičių muziejaus „Alka“ bendradarbiavimo galimybes įrengiant ekspozicijas, ateities planus, paveldosaugos ir kitus darbus Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje, taip pat Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos pastate – Vienuolyno name bei Vyskupijos kurijos pastate – Vyskupų rūmuose.

„Regioninė kultūros politika yra viena iš strateginių Kultūros ministerijos veiklos krypčių. Džiaugiuosi, kad Telšiuose matomi šios veiklos rezultatai. Tikiuosi, ateityje šis regionas galės džiaugtis dar didesniais pokyčiais“, – teigė ministras M. Kvietkauskas.

Kultūros ministras apžiūrėjo rekonstruotą Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką, rekonstruojamą Telšių rajono savivaldybės kultūros centrą, Telšių Žemaitės dramos teatrą, taip pat šiuo metu modernizuojamą Žemaičių muziejų „Alka“ ir Žemaitijos vyskupystės muziejų Varniuose.Agnė Grinevičiūtė
Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus patarėja
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN