Minint tarptautinę Saugesnio interneto dieną, Klaipėdos bendruomenės pareigūnų patarimai jauniesiems vartotojams

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2020-02-06 19:49
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Šiandieniniame pasaulyje gyventi be interneto ryžtųsi retas pilietis. Išmaniaisiais įrenginiais besinaudojančių vaikų amžius sparčiai jaunėja. Kasmet minima Saugesnio interneto diena ‒ puiki proga kiekvienam pasikalbėti su savo vaikais apie teigiamas ir neigiamas virtualaus bendravimo puses, galimas patyčias, padėti atpažinti žalingą turinį, patarti, kaip elgtis sudėtingose situacijose.

Klaipėdos bendruomenės pareigūnai jauniesiems vartotojams pirmiausia pataria kontroliuoti, kokia privačia informacija ir su kuo ja dalijasi internetinėje erdvėje. To niekada nereikėtų daryti su žmonėmis, kuriuos „pažįstate“ tik internetinėje erdvėje. Naudinga nustatyti privatumo parametrus, kad privati informacija būtų geriau apsaugota. Kuriant, atnaujinant savo internetinį profilį, nuolat būtina pagalvoti, kokią žinutę aplinkiniams jis siunčia. Svarbu nesidalinti savo buvimo vieta ir į draugus socialiniuose tinkluose nepriimti „draugų draugų“, prieš tai neįsitikinus, kas jie yra.

Išnaudotojai internete, pasak pareigūnų, pirmiausia mėgina įgyti pasitikėjimą, jaunuoliui leisdami pasijausti svarbiu ir išskirtiniu. Dažnai apsimeta esantys panašaus amžiaus, tačiau vaizdo kamera – lyg tyčia - yra „sugedusi“, todėl pamatyti pašnekovo galimybės nėra. O jei ir susisiekiama per vaizdo kamerą, dar nereiškia, kad matomas asmuo nėra apsimetėlis ir neturi netinkamų kėslų.

Niekada nesiųskite intymių nuotraukų, ar vaizdo įrašų, kuriais būtų galima jumis manipuliuoti. Jei jau pasidalijote - daugiau to nebedaryk ir nevykdykite reikalavimų sumokėti už neviešinimą. Labai svarbu išsaugoti įrodymus, todėl - nieko neištrinkite ir padarykite viso bendravimo momentines ekrano kopijas - jauniesiems vartotojams pataria Klaipėdos bendruomenės pareigūnai.

Išnaudotojai dažniausiai prašo pokalbį laikyti paslaptyje, kad, ištikus bėdai, šeimos nariai, draugai negalėtų pagelbėti. Tačiau - klysti yra žmogiška, todėl bijoti, gėdytis tikrai nereikia. Netylėkite, nesistenkite su problema susidoroti vienas - ištikus bėdai, o dar geriau, vos kilus įtarimų, kreipkitės pagalbos į geriausią draugą, tėvus, mokytoją – bet kurį žmogų, kuriuo pasitikite. Nedvejodami nutraukite netinkamą bendravimą, užblokuokite išnaudotoją ir praneškite policijai – pareigūnai visada ieškos greičiausių ir tinkamiausių būdų problemai išspręsti.

Elkimės pagarbiai ir kiekvienas prisidėsime prie saugesnio interneto kūrimo.


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN