Klaipėdoje baigtas tyrimas dėl kvaišalais disponavusių ir juos platinusių nepilnamečių (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2020-01-30 20:22
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl kvaišalų platinimo.
2018 m. kovo mėn. uostamiesčio policija gavo duomenų, kad į Klaipėdos vaikų ligoninės reanimacijos skyrių su diagnoze – apsinuodijimas psichotropinėmis medžiagomis, paguldytas nepilnametis. 15-mečio organizme medikai aptiko įvairių psichotropinių medžiagų – amfetamino, ekstazio bei psichotropinių vaistų pėdsakų.
Dėl šio įvykio Klaipėdos KPONTV buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį baudžiamąją atsakomybę už narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams.
Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad kvaišalais uostamiestyje prekiavo pilnametystės nesulaukę asmenys. Įtariama, kad jie platino narkotikus ne tik suaugusiems narkotikų vartotojams, bet ir savo bendraamžiams.
Kratų metu pas įtariamuosius ir į policijos įstaigą apklausoms pristatytus vaikus rasta ir paimta 90 tablečių su psichotropine medžiaga – MDMA, apie 170 g kanapių, apie 20 g kanapių dervos, apie 5 g kokaino.
Į kriminalinės policijos akiratį iš viso pateko devyni 14-17 metų amžiaus paaugliai. Dalis jų baudžiamosios atsakomybės išvengė dėl savo amžiaus – pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą už šio pobūdžio nusikalstamas veikas atsako asmuo, kuriam iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo buvo suėję šešiolika metų.
Prieš teismą stos keturi kaltinamieji, du iš jų įtariami kvaišalų platinimu, dar dviem pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.
Įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Vienam iš įtariamųjų paskirta papildoma kardomoji priemonė – nepilnamečio atidavimas tėvams prižiūrėti.
Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Video medžiaga:


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN