Klaipėdos pareigūnai moksleiviams dalijo atšvaitus ir drausmino rūkančius mokyklų prieigose

Naujienos: Teisėtvarka , 2020-01-29 18:40
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Moksleivių saugumui neabejingų piliečių prašymu Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus pareigūnės šį rytą lankėsi prie uostamiesčio Jūrų kadetų mokyklos, Naikupės gatvėje. Pasak pareigūnių, atšvaitą turėjo retas šios mokyklos auklėtinis, jie vilki specifines tamsias uniformas, todėl kelyje vairuotojams juos pastebėti itin sunku. Moksleiviams ar į mokyklas atžalas lydėjusiems tėvams bei į darbą skubėjusiems praeiviams pareigūnės išdalijo apie 100 atšvaitų, aiškino kaip teisingai juos nešioti.

Atšvaitas visuomet turi būti kabinamas dešinėje pusėje, vairuotojų akių lygyje. Ypač patikima priemonė yra šviesą atspindinti liemenė – ji vairuotojams ypač padeda pamatyti vaikus. Rūpintis savo saugumu būtina, nes esant prastoms oro sąlygoms, tamsoje, atšvaito nesegintis žmogų vairuotojas pamato vos 30-50 m. atstumu, tuo metu jį segintis gali būti pastebėtas jau už 150 metrų.

Prevencinę akciją vykdžiusios pareigūnės pasidžiaugė, kad daug tėvų jau įprato rūpintis pačių mažiausiųjų saugumu – dauguma darželinukų ir pradinukų švietė iš toli, nes dažnas segėjo ne vieną šviesą atspindintį elementą.

Klaipėdos apskr. policijos pareigūnai kas savaitę rengia ir prevencines priemones dėl nepilnamečių daromų pažeidimų, susijusių su tabako gaminių vartojimu mokyklų teritorijose ir kitose viešose vietose. Šiandien buvo patikrintos šešių mokyklų prieigos, nustatyti 9 pažeidimai – aštuoni moksleiviai, daugiausia nepilnamečiai, rūkė tabako gaminius. Vienai 18 m. merginai administracinė teisena pradėta, nes ji elektroninę cigaretę perdavė šešiolikmetei draugei. Pagal galiojančius teisės aktus - nepilnamečiams draudžiama ne tik rūkyti, bet ir turėti tabako gaminių. Per priemonę pareigūnai konfiskavo penkias elektronines cigaretes.

Administracinių nusižengimų kodeksas už tabako gaminių turėjimo ar vartojimo pažeidimus numato įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 eurų. Už cigaretės davimą nepilnamečiui asmeniui gali grėsti bauda nuo 90 iki 180 eurų.


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN