Prezidentas: Lenkija – strateginė Lietuvos saugumo partnerė

Naujienos: Verslas , 2020-01-29 18:12
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lenkijos ir Lietuvos gynybos ministrais ir kariuomenių vadais. Susitikime dalyvavo Lenkijos nacionalinės gynybos ministras Mariuszas Błaszczakas, Lenkijos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas Rajmundas Andrzejczakas, ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska, Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Susitikime apžvelgta dvišalio bendradarbiavimo situacija nacionalinio saugumo klausimais ir aptarti deklaracijos dėl dvišalės partnerystės stiprinimo tikslai. Tai pirmasis Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų tarybos susitikimas po 2019 m. Lenkijos ir Lietuvos Prezidentų pasirašytos dviejų šalių saugumo stiprinimo deklaracijos.

„Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje – itin glaudus. Mūsų šalys yra įvardijusios Rusiją nesantaiką kurstančia ir agresiją demonstruojančia grėsme, tad jos akivaizdoje mūsų šalių tarpusavio parama ir bendras pasiruošimas atgrasymui ypač svarbus“, – teigė Prezidentas.

Susitikimo metu aptartas NATO sąjungininkų dėmesys regionui: JAV dislokuotų pajėgų Lenkijoje ir Lietuvoje mastas bei ginkluotė, NATO reformų klausimai. „JAV pajėgų buvimas turi strateginę reikšmę, tiek kaip atgrasymo, tiek kaip viso regiono gynybos garantas“, – pridūrė Lietuvos vadovas.

Taip pat kalbėta ir apie regiono parengtį oro gynybos srityje, Suvalkų koridoriaus saugumo situaciją, karinių pratybų planus.Kristina Karnickaitė,
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN