„Šiaulių Garbės CV“ – pilietiškumo pamokos jaunimui ir ne tik

Naujienos: Švietimas , 2020-01-16 21:31
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių r.

Šiaulių valstybinė kolegija baigia įgyvendinti į pilietiškumo ugdymą orientuotą ir bendruomeniškumo jausmą skatinantį projektą, kuris visuomenei originaliai pristato Šiaulių miesto garbės piliečius. Vasarį planuojamas nuveiktą darbą apibendrinantis renginys – parodos atidarymas, diskusija ir protmūšis, skirtas miesto gimnazistams.
Projekto užbaigimas – vasarį
Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai, prisidėję prie projekto įgyvendinimo, jau gyvena renginio laukimo nuotaikomis – vasario 12 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje planuojamame renginyje kviečiami dalyvauti Šiaulių miesto garbės piliečiai ir visi mūsų miesto istorijai neabejingi žmonės.
Projektu „Šiaulių Garbės CV“ siekiama aktyvaus jaunimo ir visų miesto gyventojų įsitraukimo į iškilių ir miestui nusipelniusių asmenų, miesto identiteto pažinimą. Tikimasi, kad modernios ir interaktyvios priemonės leis visuomenei dar geriau susipažinti su išskirtinėmis Šiaulių miesto asmenybėmis.
Jau parengti Šiaulių miesto garbės piliečių gyvenimo aprašymai (CV), supažindinantys su pagrindiniais jų gyvenimo faktais, atskleidžiantys šių žmonių charakterio ypatybes, pomėgius, specifinius gebėjimus ir įgūdžius. Visi CV parengti remiantis pačių Šiaulių miesto garbės piliečių pasakojimais, istoriniais faktais, žiniasklaidos pranešimais. Paruošta stacionari ir mobili Šiaulių garbės piliečių CV paroda bus pritaikyta naudoti įvairiose renginiuose, kad su informacija būtų supažindinta kuo didesnė miesto visuomenės dalis.
Visuomenei informacija apie garbės piliečius bus prieinama šio projekto sumanytojų ir įgyvendintojų sukurtoje svetainėje.
Vasario 12 d. visus šiauliečius ir miesto svečius Šiaulių valstybinė kolegija kviečia į renginį, kuriame bus pristatoma minėta paroda, projekto vykdytojai ragins diskutuoti apie pilietiškumą, miesto tapatybę ir iškilius šiauliečius. Miesto gimnazistų laukia protmūšis, komandų registracija vyksta ČIA.
Miestą kuria žmonės
Neretai miestas pristatomas kaip gražių vietų ir pastatų rinkinys. Tačiau jo identitetą formuoja ne tik pastatai, gatvės ar medžiai. Istoriją labiausiai kuria žmonės, kurie mieste gyvena, savo darbais garsina jo vardą neskaičiuodami laiko, negailėdami jėgų, dirba ne tik savo, bet ir kitų gerovei.

Šiaulių garbės piliečiai, kurių jau yra 42 (nominacija pradėta teikti nuo 2000 m.) yra tie žmonės, kurie Šiauliams savo darbu ir dėmesiu davė labai daug, jie žinią apie mūsų miestą skleidžia visame pasaulyje.
Projektas, skirtas Šiaulių miesto garbės piliečių pažinimui, neabejotinai stiprina pozityvų Šiaulių miesto įvaizdį ir bendruomeniškumą. Jaunimui tai – edukacinė erdvė, leidžianti visapusiškai pažinti savo miestą per jį kuriančius žmones. Vyresniems šiauliečiams šis projektas yra galimybė nepamiršti šaknų, istorijos. Visiems mums – šiauliečiams ir miesto svečiams – projektas „Šiaulių Garbės CV“ yra akstinas suvokti, kiek kiekvienas žmogus gali būti svarbus kuriant dabartį ir ateitį.
Šiaulių valstybinės kolegijos informacija ir nuotraukos


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN