Naujametinis pažadas taupyti arba ką gali vienas atsisakytas puodelis kavos

Naujienos: Mokslas , 2020-01-02 18:07
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Kiekvienai metais sau keliame naujus pažadus ir vienas iš jų – nuo kitų metų pradėti taupyti. Tačiau ne visada šiuos pažadus pavyksta tesėti.

Investavimo platformos „Profitus“ įkūrėja Viktorija Vanagė dalinasi patarimais, nuo ko reikėtų pradėti ir kaip sutaupyti daugiau. Ji pasakoja, kad viskas turi prasidėti nuo klausimų, kodėl jūs norite taupyti ir koks yra taupymo tikslas.

„Tikslų gali būti įvairių: įsigyti nuosavą būstą, anksčiau išeiti į pensiją, sutaupyti studijoms, o gal susikurti pasyvių pajamų šaltinį. Tikslą reikia aiškiai įsivardinti ir tik tuomet galvoti apie priemones, kaip to pasiekti“, – teigia V. Vanagė.

Turint aiškų tikslą jau galima eiti prie kito žingsnio ir pasižiūrėti į savo finansus atidžiau, suprasti, kur išleidžiame pinigus, kiek ir kokioms reikmėms skiriame savo lėšas. Mat dažnai smulkiose išlaidose, kurių nesureikšminame ir slypi pagrindinės priežastys, kodėl nesiseka susitvarkyti su asmeniniais finansais.

„Galime paimti elementarų pavyzdį – vienas puodelis kavos pakeliui į darbą. Tarkime kava kainuoja 2,50 EUR, jeigu kiekvieną dieną eidami į darbą perkate kavos puodelį, tai per mėnesį ši suma siekia apie 55 EUR, o jeigu dar mėgstate prie kavos suvalgyti bandelę, ši suma bus dar didesnė“, – tikina V. Vanagė.

Ekspertė pasakoja, kad atidžiai susidėliojus išlaidas ir nusprendus, kokią sumą kiekvieną mėnesį atsidėsite, reikia pasirinkti taupymo būdą. Vienas iš taupymo būdų yra investavimas, kuris padeda ne tik neišleisti sukauptų pinigų, bet ir pasiekti geresnių rezultatų.

„Investavimas neleidžia pinigams nuvertėti ir padeda greičiau pasiekti užsibrėžto tikslo. Įsivaizduokite, kad jeigu jūs kiekvieną mėnesį galite atsidėti 100 EUR ir juos investuoti su 10% metinėmis palūkanomis, tai po dvidešimties metų jūs sukaupsite apie 76 tūkst. eurų. Tuo tarpu, jeigu tuos pinigus tik atsidėsite ir laikysite sąskaitoje, viso per tą patį laikotarpį sukaupsite 24 tūkst. eurų“. – teigia investavimo platformos įkūrėja.

Nereikia bijoti investavimo

Ekspertė pasakoja, kad nereikia bijoti žodžio investavimas ir galvoti, kad tam reikia didelio kapitalo ar labai daug žinių, man investavimas per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė.

„Investavimas į akcijas, fondus jau nebėra vieninteliai investavimo būdai. Dabar kiekvienas žmogus gali nesunkiai ir nedidelėmis sumomis investuoti net į nekilnojamąjį turtą per sutelktinio finansavimo platformas ir uždirbti vidutiniškai apie 10% metinių palūkanų“, – pasakoja V. Vanagė.

Ji priduria, kad investavimo būdų yra įvairių, tad rinktis reikia sau labiausiai suprantamą ir nepamiršti atsižvelgti į riziką. Mat rizika visuomet yra susijusi su grąža. Kuo didesnis uždarbis siūlomas, tuo didesnės rizikos galima tikėtis.

„Investuojant į paskolas žmonėms galima tikėtis ir 15% ar 20% metinių palūkanų, tačiau užstato ar garantijų šiuo atveju negaunate. Tuo tarpu investuojant į nekilnojamąjį turtą per sutelktinio finansavimo platformas visuomet yra įkeičiamas nekilnojamasis turtas didesnis nei pati investicija, tačiau ir palūkanos šiuo atveju mažesnės“, – teigia V. Vanagė.Vytautas Urbonas
Komunikacijos vadovas
UAB „Sutelktinio finansavimo platforma „Profitus“


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN