Klaipėdoje narkotines medžiagas nuteistajam ketinusios perduoti moterys pačios atsidūrė teisėsaugos akiratyje (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2019-11-18 19:53
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl bandymo nusiųsti suimtajam į tardymo izoliatorių narkotines bei dopingo medžiagas.
2019 m. sausio mėn. pradžioje Klaipėdos KPONTV pareigūnai uostamiesčio autobusų stotyje sulaikė dvi merginas. Jų siuntinyje, adresuotam vienam Šiaulių gyventojui, aptikta metamfetamino, kanapių bei daugiau nei 100 tablečių su dopingo medžiaga, priskiriama anabolinių ir androgeninių steroidų grupei. Dar 109 analogiškos tabletės aptiktos ir pas vieną sulaikytąją asmens kratos metu.
Nustatyta, kad uždraustos medžiagos buvo skirtos neteisėtu disponavimu kvaišalais labai dideliais kiekiais kaltintam ir Šiaulių tardymo izoliatoriuje tuo metu laikytam merginų giminaičiui (viena iš merginų jo 1998 m. gimusi sugyventinė, o kita – 2001 m. gimusi sesuo).
Pastarasis suimtas 2018 m. vasarą už tai, kad Klaipėdoje platino narkotinę medžiagą – kokainą ir slėptuvėje miške laikė daugiau nei 1000 tablečių su psichotropine medžiaga – MDMA (2019 m. balandžio mėn. Klaipėdos apygardos teismas paskelbė kaltininkui apkaltinamąjį nuosprendį ir už įvykdytus nusikaltimus paskyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę).
Anksčiau neteistoms merginoms buvo pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti, o „užsakovui“ – dėl sukurstymo padaryti nusikaltimus, turint tikslą nurodytas medžiagas platinti.
Vėlesnėje tyrimo stadijoje vienos iš merginų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių jos kaltumą.
Už neteisėtą disponavimą dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų.
Už narkotikų platinimą baudžiama nuo 2 iki 8 metų laisvės atėmimo bausme.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN