Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje - tapytojos iš Vilniaus Dianos Zviedrienės paveikslų paroda

Naujienos: Asmenybės , 2019-11-16 09:30
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Akmenės r.

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta tapytojos iš Vilniaus Dianos Zviedrienės paveikslų paroda. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pasidalino mintimis apie meną, pacitavo tapytojos, filosofės Dianos Zviedrienės mintis apie tapybą: „Tapyba yra mano gyvenimo ir pasaulio matymo būdas, o paveikslas tai istorija, kurią su tapyba pradedu aš, o pratęsia žiūrovas“.

Dianos Zviedrienės kūrybą pristatė dailininkė, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos dailės mokytoja Rita Almanis, kuri padėjo suorganizuoti šią paveikslų parodą.

Tapytoja Diana Zviedrienė pasidalino mintimis apie kūrybą, paveikslų tapymą, keramiką, filosofiją, įdomiausius vaikystės nutikimus, išdaigas.

Diana Zviedrienė gimė mažame Lietuvos miestelyje Obeliuose ir nuo vaikystės mėgo piešti bei lipdyti. Dailės mokyklą, kurioje mokslai truko ketverius metus, baigė aukščiausiais įvertinimais. Ji yra įgijusi tris skirtingus bakalauro laipsnius (menų, filosofijos ir teisės), bei vieną magistro (filosofijos). Dėstė filosofiją universitetuose (Vilniaus, Šiaulių) bei gimnazijoje. Šiuo metu savo laiką skiria tik meninei kūrybai.

Per metus rengia 7-10 personalinių parodų įvairiuose Lietuvos vietovėse bei užsienyje, nuolat dalyvauja pleneruose, yra ilgamete plenerių organizatorė. Taip pat nuolat dalyvauja jungtinėse keleto autorių parodose, apie ją rašo vietos ir užsienio spauda. Jos paveikslai yra plačiai pasklidę po pasaulį: yra pasiekę JAV, Japoniją, Maroką, Tailandą, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Graikiją, Lenkiją, Latviją ir kitas šalis.

Diana mėgsta tapyti iš natūros. Motyvai, pro kuriuos ji negali praeiti ir bent jau juos nusifotografuoja, yra traktoriai, laivai. Jos tapyboje dažni gamtos motyvai – lietuviškos pievos ir jūra, kartais tapo abstrakcijas. Yra sukūrusi autorinę tapybos techniką, kurią inspiravo filosofija.

Ji labai mėgsta keliauti ir kaip sako, kolekcionuoja įspūdžius ir pirmus kartus, nes tik tai gyvenime vertinga. Naujose vietose atsiranda kitokių motyvų ir kolorito. Antai pleneruose, kurie vyko kalnuose (Graikijoje ir Lenkijoje) ji tapė kalnus. Tam, kad galėtum nutapyti, reikia pamatyti ir pajusti, sako autorė. Tas patirto įspūdžio pajautimas įtapomas į paveikslus ir atneša žiūrovui jūros vėsą ir žolės švelnumą.

Po kiekvienu eksponuojamu paveikslų tapytoja pakabino to paveikslo istoriją: „Auksinis vakaras Liepojoje“, „Pieva“, „Žydėjimas“, „XX amžius“, „Kai žemėn leisis angelai“, „Žaidimas su laiku“, „Drugelis“, „Feniksas“, paveikslai „Trys žingsniai į Latviją“, „Šermukšnėlė“ tapyti Akmenės krašte Viešučiuose, rašytojo Vytauto Almanio sodyboje.

Parodų kuratorė Birutė Liškauskienė supažindino su tapytojos eksponuojamomis parodomis.

Sveikinimo žodį tapytojai tarė dailininkė Rita Almanis ir perdavė sveikinimą nuo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorės Irinos Mikulevič.

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo už parodos atidarymą ir eksponavimą Viešojoje bibliotekoje.

Po tapybos parodos pristatymo vyko edukaciniai akvarelės technikos bandymai, kuriuose gausiai dalyvavo parodos lankytojai, skaitytojai, bibliotekininkai.

Tapytojos Dianos Zviedrienės tapybos paroda Viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama nuo lapkričio 13 iki 2020 metų sausio 30 dienos. Maloniai kviečiame aplankyti šią prasmingą paveikslų parodą.

Teksto autorė
Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė


šaltinis: https://akmene.lt/naujienos/tapyba-pasaulio-matymo-budas/1022


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN