Klaipėdos apskrities kriminalistai baigė penkis ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių medžiagų platinimo Plungės rajone

Naujienos: Teisėtvarka , 2019-11-12 18:33
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė 5 ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių medžiagų platinimo Plungės rajone.
Ilgalaikį tyrimą uostamiesčio KPONTV pareigūnai pradėjo po to, kai Plungės rajone padaugėjo apsinuodijimo kvaišalais atvejų.
2018 m. lapkričio mėn. į medicinos įstaigą pristatyti trys narkotinėmis medžiagomis apsinuodiję nepilnamečiai. Bejėgiškos būklės 14-mečio ir 15-mečio organizmuose aptikta sintetinių narkotikų. Patikrinus kito 15-mečio daiktus aptikta kvaišalų. Taip pat iš vienos Plungės rajone esančios pirties į ligoninę buvo pristatytas narkotikais apsinuodijęs 16-metis, kuris, deja, mirė.
Bendradarbiaudami su Plungės rajono policijos komisariato pareigūnais KPONTV tyrėjai surinko duomenis apie narkotines medžiagas Plungės rajone platinusius asmenis ir per kelis etapus atliktą policijos operaciją sulaikė juos su įkalčiais.
Iš viso baudžiamojon atsakomybėn patraukti septyni 17-21 metų amžiaus jaunuoliai. Pas įtariamuosius rasta ir paimta daugiau kaip 100 g kanapių, kanapių dervos bei kokaino.
Po laikino sulaikymo jiems paskirtos skirtingos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
Prokuroro sprendimu apribotos vieno iš kaltinamojo nuosavybės teisės į daugiau kaip 1400 eurų, kuriuos pastarasis įtariama gavo iš vykdytos nusikalstamos veiklos.
Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN