Sprogmenimis disponavęs, su organizuotu nusikalstamumu siejamas vyras nuteistas ketveriems metams (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2019-11-04 18:11
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus 2019 m. rugpjūtį teismui perduotoje baudžiamojoje byloje dėl neteisėto disponavimo didelės sprogstamosios galios medžiagomis, sprogmenimis bei šaudmenimis dideliu kiekiu.
2019 m. sausio mėn. Klaipėdos ir Šiaulių apskričių VPK KPONTV pareigūnai, dalyvaujant Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojams, atliko kratą Šiaulių mieste pas įtariamąjį, siejamą su organizuotu nusikalstamumu.
Nustatyta, kad praeityje ne kartą reikalų su teisėsauga dėl vagysčių, išžaginimo, plėšimo, neteisėto disponavimo ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis bei kitų nusikaltimų turėjęs 1963 m. gimęs šiaulietis nepasimokė iš savo praeities klaidų.
Kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas kaltininką teisėsaugininkai rado ir paėmė didelės sprogstamosios galios sprogmenis (tris rankines granatas ir jų sprogdiklius), didelį kiekį (132 vienetus) šaudmenų, dvi padegamąsias virvutes, 2 radijo ryšio slopintuvus, įrankius skirtus įsilaužti bei kt.
Ikiteisminis tyrimas kaltininko atžvilgiu buvo atskirtas iš kito didelės apimties rezonansinio tyrimo ir perduotas Šiaulių apygardos teismui. 2019 m. spalio mėn. pabaigoje Šiaulių apygardos teismas anksčiau už įvairius nusikaltimus aštuonis kartus teistam šiauliečiui, praeityje pripažintam pavojingu recidyvistu, paskyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmę.
Kadangi kaltinamasis prisipažino įvykdęs nusikalstamas veikas ir byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, paskirta bausmė sumažinta trečdaliu – nelaisvėje šiaulietis turės praleisti 4 metus.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Video medžiaga:


Klaipėdos apskrities VPK informacija


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN