„Auksinė krivūlė“ – Raseinių rajono savivaldybei

Naujienos: Savivalda , 2019-10-16 21:10
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Raseinių r.

Per 2019 m. Vilniuje įvykusius tradicinius „Auksinių krivūlių“ apdovanojimus 14 ministerijų, Lietuvos verslo konfederacijos, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vadovai paskelbė savo įsteigtų nominacijų savivaldybes – laureates.

Vidaus reikalų ministrė Rasa Tamašunienė už bendruomeniškumą „Auksinę krivūlę“ įteikė Raseinių rajono savivaldybei.

Rajono savivaldybės mero Andriaus Bautronio teigimu, tai yra dideles mūsų rajono kaimo bendruomenių ir Savivaldybės bendradarbiavimo įvertinimas. Meras padėkojo visiems rajono gyventojams ir bendruomenėms už bendruomeniškumo puoselėjimą.

Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Sirvidienė džiaugiasi, kad mūsų rajonas buvo pastebėtas ir įvertintas. Ji mano, kad raseiniškiai buvo verti šių metų „Auksinės krivūlės“ apdovanojimo, nes Savivaldybė ir kaimo bendruomenės jau apie 15 metų glaudžiai bendradarbiauja ir dirba kartu. Iš Savivaldybės Kaimo plėtros programos kasmet skiriama po 60-70 tūkst. Eur lėšų bendruomenių veiklai skatinti, visada kofinansuojami bendruomenių projektai. Bendruomenių pirmininkai ir aktyvas džiaugiasi, kad kelerius metus iš eilės yra organizuojama kaimo bendruomenių aktyvo išvyka į užsienio šalį, išvykos didžiąją dalį lėšų kompensuoja Raseinių rajono savivaldybė. 2018 m. ir 2019 m. Savivaldybė skyrė lėšų darbuotojo etatui, todėl yra teikiamos konsultacijos kaimo bendruomenėms finansinių ataskaitų rengimo, viešųjų pirkimų organizavimo, kitų dokumentų pildymo klausimais. Savivaldybės vadovai: meras, vicemeras, administracijos direktorius, jo pavaduotoja, Savivaldybės tarybos nariai nuolat dalyvauja kaimo bendruomenių renginiuose. Kasmet LKBS respublikinio kaimo bendruomenių sąskrydžio Karklėje metu raseiniškius aplanko kuris nors rajono vadovų, Savivaldybės tarybos narių. Visa kaimo bendruomenių veikla padeda ugdyti kaimo gyventojų bendruomeniškumą, užimtumą, pagalbą vieni kitiems.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN