Kretinga kvies paragauti pieno šampano

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2019-09-25 19:19
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Rudens gėrybių, ūkininkų ar amatininkų gaminių gausa garsėjanti mugė, didžiausio moliūgo „skerstuvės“, Vytauto Šiškausko ir grupės „Sadūnai“ koncertai, sūrininkystės meistrų gaminių bei nealkoholinio pieno šampano degustacijos „Sūrių alėjoje“ – visa tai jau šį šeštadienį, rugsėjo 28 d., Kretingos miesto Rotušės aikštėje šurmuliuosiančioje tradicinėje Rudens derliaus ir Moliūgo šventėje.
Kretingos krašto ūkininkams, žemdirbiams, amatų ir kulinarinio paveldo puoselėtojams dedikuota šventė kretingiškių ir miesto svečių lauks nuo 9.00 iki 15.00 val.
Daugiau nei du šimtai ūkininkų, amatininkų, tautodailininkų ir prekybininkų nuo ryto kretingiškius bei miesto svečius kvies apsilankyti rudens gėrybių mugėje, kur bus galima įsigyti įvairių dekoratyvinių augalų ir vaismedžių, ūkininkų užaugintų daržovių ir vaisių, naminės duonos, pyrago ir mėsos gaminių, įvairių tautodailininkų dirbinių bei kt.
Pirmą kartą mugėje bus įrengta ir speciali „Sūrių alėja“, kurioje įvairius savo gamybos sūrius kvies ragauti ir įsigyti sūrininkystės meistrai iš Kretingos krašto, kitų šalies rajonų bei Latvijos. Beje, čia pat bus galima paragauti specialiai Rudens derliaus ir Moliūgo šventei pagaminto nealkoholinio pieno šampano.
„Pieno šampanas – tai senovinis pieno gėrimas, kartais dar vadinamas pieno gira. Kretingiškius ir miesto svečius vaišinsime net kelių skonių pieno šampanu – medaus, razinų, kmynų“, - pažymi liaudies meistrė Vida Viskontienė.
Daug staigmenų, žaidimų, atrakcijų ir dovanų šventės lankytojams pasiūlys ir Kretingos rajono laikraščio „Pajūrio naujienos“ komanda. Centrinėje Rotušės aikštės erdvėje, greta Nepriklausomybės paminklo, bus surengtos moliūgų kompozicijų, dekoratyvinių balandžių ir vištų, senovinių automobilių parodos, savo motociklus išrikiuos Kretingos baikeriai, užeiti į vigvamą kvies indėnai iš Vinetu kaimo. Taip pat tradiciškai bus apdovanoti didžiausių, įspūdingiausių moliūgų augintojai, o šventės pabaigoje – 2019 metų didžiausio moliūgo „skerstuvės“.
Rudens derliaus ir Moliūgo šventės svečius linksmins Vytautas Šiškauskas („Pajūrio naujienų“ komandos dovana) ir grupė „Sadūnai“ (Kretingos rajono ūkininkų dovana).
Taip pat jau tradiciškai šventėje į savo kiemelį pakvies ir rajono seniūnijos. Čia bus galima ne tik išbandyti įvairius žemaitiškus žaidimus, pasiklausyti kaimo kapelų, bet ir 11.00 val. paragauti seniūnijų gaspadinių paruoštų žemaitiškų patiekalų.
Rudens derliaus ir Moliūgo šventę rengia Kretingos rajono savivaldybė ir laikraščio „Pajūrio naujienos“ redakcija. Šventę remia UAB „Imlitex Agro“, UAB „Bebrūnė“, AB „Linas Agro Grūdų centras KŪB“, Kretingos kredito unija, Kretingos rajono ūkininkai, AB „Lytagra“, AB „Agrochema plius“, Živilės Mikaitės įmonės sodo centras „Dendrėja“, Valstybinių miškų urėdijos Kretingos padalinys, UAB „Aljasas“ („Skanovė“), UAB „Agrotrekas“.


Rudens derliaus ir Moliūgo šventės 2019 programa:
9.00 -15.00 – šventinė rudens gėrybių mugė;
9.00 - 10.00 – rajono meno kolektyvų pasirodymai;
9.00 – žemaitiškų patiekalų gaminimas ir 11.00 val. degustacija seniūnijų kiemelyje;
10.00 – iškilminga šventės ceremonija, konkurso „Gražinkime savo aplinką“ laimėtojų apdovanojimai;
11.00 -12.30 – „Pajūrio naujienų“ apdovanojimai moliūgų augintojams, Vytauto Šiškausko koncertas;
12.30-13.00 – rajono meno kolektyvų pasirodymai;
13.00-14.00 – grupės „Sadūnai“ koncertas, rajono ūkininkų dovana.
ŠVENTĖS STAIGMENA – pieno šampano ir sūrių degustacijos „Sūrių alėjoje“!

Iki susitikimo Kretingoje!
Daugiau informacijos suteiks:
Albertas Barauskas
Kretingos rajono mero patarėjas
Mob. 8 61067605
El. p. albertas.barauskas@kretinga.lt


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN