Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto bibliotekoje - edukacinis renginys „Knygų paslaptys“

Naujienos: Švietimas , 2024-04-26 05:42
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.

Balandžio 23 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto bibliotekoje vyko edukacinis renginys „Knygų paslaptys“, skirtas Pasaulinei knygos ir autorių teisių dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 2a klasės mokiniai, mokytoja Birutė Vėlavičienė ir mokytojos padėjėja Odeta Jarmantavičienė.

Antrokams buvo pristatytos įdomiausios bibliotekoje esančios knygos, papasakota Pasaulinės knygos dienos atsiradimo istorija ir paaiškinta, kad šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę ir apginti autorių teises. Vaikai sužinojo, kas yra autorių teisės, piratavimas, ką reiškia prieš 120 metų sukurtas © („copyright“) simbolis. Ypač mokinius domino pasaulio ir Lietuvos knygų rekordai, mūsų bibliotekos didžiausios, storiausios ir mažiausios knygos.

Balandžio mėn. 23–29 d. tradiciškai vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiais metais pasirinkta Europos Sąjungos metams paminėti skirta tema „Europos šeimoje“, todėl vaikams buvo pristatyta pasakų rinktinė „Gražiausios Europos šalių pasakos“. Knygoje sudėta net 40 nacionalinių pasakų iš skirtingų Europos šalių, o pridėta geografinė nuoroda, valstybės kontūras ir sostinė padeda susigaudyti, iš kur atkeliavo kiekviena pasaka. Išsirinkę iš šios knygos pasaką, antrokai ant grotažo popieriaus kūrė iliustracijas.

Toks malonus buvimas kartu, atsiskleidžiantis vaikų kūrybiškumas suteikia ne tik smagų, bet ir labai naudingą laiką. Tai yra vienas geriausių ir lengviausių būdų įgyti naujų žinių.


Rasa Vilkaitė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Onos Pačengienės


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN