Kleboniškių kaimo buities muziejuje vaikus sukvies Velykėlės

Naujienos: Renginiai , 2024-03-30 08:34
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Balandžio 7 dieną 13 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) vyks edukacinė Atvelykio popietė „Vaikų Velykėlės“.
Mažųjų muziejaus lankytojų lauks velykinių paukštelių kūrybos dirbtuvėlės, smagūs žaidimai, šventinės linksmybės. Vaikai ridens margučius, žais žaidimus, susipažins su tradicijomis ir papročiais.

Vaikų Velykėlėmis vadinamas pirmas sekmadienis po Velykų. Pasak etnologės Gražinos Kadžytės, per Velykas vaikai stebi suaugusiųjų apeigas, o per Atvelykį turi patys pakartoti jų veiksmus. Taip per patirtį perduodami papročiai.

Vaikus pasveikins ir iš senųjų laikų išlikęs Velykų personažas – Velykė, nuo praėjusio amžiaus pabaigos geriau žinoma kaip Velykų bobutė. Vaikus Velykė aplankys su dovanomis. Popietės dalyviai taip pat laukiami ne tuščiomis – su margučiais!

Vietų skaičius popietėje ribotas, būtina išankstinė registracija tel. +370 611 12 058.
Velykinė nuotaika Kleboniškių kaimo buities muziejuje sklando ir lauke, ir viduje – lankytojai iki balandžio 14 dienos gali aplankyti parodą „Sveiki sulaukę Šv. Velykų!“.

Velykoms pagal senąsias tradicijas papuošta Šileikonių kaimo gryčia. Lankytojai gali apžiūrėti šventinius namus, apeiginį Velykų stalą, margučius ir margučių medžius. Parodoje pristatoma ir Velykų atvirukų, sukurtų XX a. pr. – 1990 m., kolekcija.

Pasigrožėti margučiais galima ir internete – muziejus yra parengęs virtualią radviliškietės tautodailininkės Editos Prikockienės parodą „Velykiniai margučiai“. Virtualioje parodoje eksponuojama aštuoniasdešimt tautodailininkės skutinėtų ir vašku margintų kiaušinių.


Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija
Lauros PRASCEVIČIŪTĖS nuotraukos


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN