Šilutės Hugo Šojaus muziejuje sutikimas su tautodailininke parodoje „Mintys link pavasario“ (2024-04-05)

Naujienos: Renginiai , 2024-03-26 02:50
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šilutės r.

2024 m. balandžio 5 d. 16 val. Šilutės Hugo Šojaus muziejus kviečia į susitikimą su tautodailininke, meno kūrėja, tradicinių amatų meistre, „Aukso vainiko“ ir dviejų kultūros ministerijos premijų laureate Odeta Tumėnaite - Bražėniene.

Karpinių ir liaudiškos grafikos (lino ir medžio raižinių) parodoje „Mintys link pavasario“ autorė ne tik pristatys savo darbus, bet ir pademonstruos technikas, kaip gimsta šie meno kūriniai.Dar studijuodama Odeta Tumėnaitė – Bražėnienė pradėjo kurti karpinius ir dalyvauti parodose, 1984-aisiais tapo Lietuvos tautodailės sąjungos nare. Autorė surengė per 100 personalinių parodų, kurios apkeliavo įvairias galerijas Europoje, Kinijoje, Rusijoje ir JAV. Dalyvavo per 200 rajoninių, regioninių, grupinių, respublikinių ir tarptautinių parodų įvairiose šalyse. Apdovanota prizais ir laureato diplomais. Savo karpiniais ir grafika iliustravo per dešimtį knygų. Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės kūrinių yra įsigiję ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muziejai. Be kūrybinės veiklos, tautodailininkė dalyvauja edukacinėje veikloje: moko savo amato įvairiuose seminaruose, renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Ukrainoje, Airijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Italijoje, JAV ir kt.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN