Burbiškio dvare lankytojų laukia „Dvaro detektyvas“

Naujienos: Renginiai , 2024-03-26 02:07
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Kovo 23 dieną 12 valandą Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) lankytojai kviečiami į orientavimosi žaidimą „Dvaro detektyvas“.

Žaidimo dalyviai, vaikščiodami pavasarėjančiais Burbiškio dvaro parko takeliais, tilteliais, apžiūrėdami dvaro pastatus ir, pasitelkę orientavimosi gebėjimus, įvairius ženklus bei užuominas, ieškos žemėlapyje pažymėtų ir vietovėje esančių punktų.

Orientavimosi žaidimo dalyviai aktyviai pažins įdomiausias ir gražiausias vietas, susipažins su istorija, paveldu, ir, be abejo, pasidžiaugs kvepiančiu pavasariu. Dvare jau žydi pirmosios gėlės, o netrukus, mažiau nei už dviejų mėnesių, gegužės 11 dieną, čia vyks vienintelė Lietuvoje Tulpių žydėjimo šventė.
Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose XVI a. paminėtas Burbiškio dvaras šiandien – ir praeities pažinimo, ir poilsio erdvė. Romantizmo, istorizmo ir neogotikos stiliaus dvaro pastatai, parkas skleidžia ypatingą nuotaiką ir saugo XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro atmosferą.

Lankytojams atviras visas kompleksas: centrinis dvaro rūmas, ledainė, vaikų namelis, guvernantės namas, dvaro rūmų svečių korpusas, virtuvė, arklidės, svirnas, balandinė, sodininko namas, oranžerija, ūkinis pastatas, pirtis, altana. Restauruotuose pastatuose įrengtos dvaro kultūrą atspindinčios ekspozicijos, veikia parodos.

Išskirtinis Lietuvoje – 28 hektarų Burbiškio dvaro peizažinis parkas su tvenkiniais, kanalais, pusiasaliais, sąsiauriais, salomis ir jas jungiančiais 23 tiltais ir tilteliais. Parkas itin tinkamas ilgiems, neskubiems pasivaikščiojimams – kojomis galima išmatuoti net 5 kilometrus takų. Pailsėti ir pasvajoti kviečia žavi ažūrinė pavėsinė. Parką puošia Kazimiero Ulianskio sukurtos pirmosios Lietuvoje Vytauto Didžiojo ir Adomo Mickevičiaus skulptūros.

Kiekvienas metų laikas dvare – ypatingas. Pavasaris čia skamba paukščių balsais, dažosi švelnia žaluma, kvepia atbundančia gamta ir pažeria romantiškų jausmų.

Orientavimosi žaidimo „Dvaro detektyvas“ dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija tel. +370 611 12058.


Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija
Lauros Prascevičiūtės nuotraukos


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN