Išduotas statybos leidimas: uždari teniso kortai Palangoje – jau nebe svajonė

Naujienos: Savivalda , 2024-02-23 04:58
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Palangos m.

Vakar Palangos savivaldybės administracija išdavė statybos leidimą dar vienam visuomeninės paskirties objektui Palangoje statyti. Jis ypač svarbus visam kurortui ne tik tuo, kad į mūsų miestą ateina dar vienas mažmeninės prekybos tinklas „Norfa“, svarbiausia žinia – kaip ir buvo kalbėta su projekto įgyvendintojais, kartu atsiras ir uždari teniso kortai. Tai itin svarbus žingsnis plėtojant Palangoje poilsio, pramogų ir sporto infrastruktūrą, taip pat čia galės būti ugdomi jaunieji mūsų miesto tenisininkai.

Sporto ir prekybos paskirties pastatas jau visai netrukus, šį pavasarį, bus pradėtas statyti Bangų gatvėje 11 A. Sklype suprojektuotas dviejų aukštų pastatas su prekybos centru pirmajame aukšte ir sporto bei laisvalaikio erdvėmis antrajame.

Naujasis pastatas nebus prekybos tinklams būdingos architektūros statinys. Pastato tūrinę kompoziciją sudarys trys aiškiai identifikuojami pagrindiniai skirtingų aukščių blokai. Aukščiausia dalis, esanti sklypo gilumoje, pasieks maksimalų leistiną aukštingumą, ji bus 17,5 metrų aukščio. Tarpinio aukštingumo pailgas blokas sieks 13 metrų, o žemiausia pastato dalis bus 9,2 metro.

Architektai sąmoningai kūrė vizualiai laiptuotą pastatą – tokia tūrine kompozicija siekta, kad pakankamai stambių gabaritų ir aukštingumo statinys iš pagrindinių apžvalgos krypčių būtų suvokiamas kaip laiptai, kurie kyla į sklypo gilumą.

Pirmajame pastato aukšte suprojektuotos prekybos tinklo parduotuvėms įprastos erdvės, o štai antrasis bus jau kitoks, pritaikytas būtent sporto reikmėms. Čia suprojektuoti trys uždari teniso kortai. Iš laiptinės su liftu bus patenkama į vestibiulį bei laukiamojo zoną, iš kurios srautai pasiskirstys į vyrų bei moterų rūbines su dušais ir sanmazgais, tarp jų pritaikytais ir žmonėms su negalia, apšilimo salę bei pagrindines aikštes. Numatytos ir administracinės bei aptarnavimo patalpos.

Pažymėtina, kad visos teniso aikštės bus standartinių dydžių, o tai reiškia, jog jos galės būti pritaikytos ir profesionaliam sportui. Vienu metu visame aikštyne galės žaisti 12 tenisininkų, tačiau rūbinės suprojektuotos trigubai didesniam skaičiui norinčiųjų sportuoti – kad netektų laukti tiems, kurie turės paskesnius lankymosi laikus.

Be to, suprojektuota ir mankštoms skirta erdvė.

Numatyta ir tai, kad teniso žaidėjus galės stebėti ir žiūrovai, jiems skirtose greta kortų esančiose tribūnose galės susėsti gerokai per 100 žmonių.

Projektuotojai numatė galimybę ant žemiausio korpuso stogo dalies įrengti terasą, kurioje galėtų atsirasti kavinė arba poilsio zona.

Sklype suprojektuota 116 automobilių stovėjimo vietų.


šaltinis: https://palanga.lt/naujienos/isduotas-statybos-leidimas-uzdari-teniso-kortai-palangoje-jau-nebe-svajone/11500


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN