Savaitgalį Palanga šurmuliuos lyg vasarą – kviečia garsioji Stintų šventė

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2024-02-06 01:53
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Palangos m.

Iki šventės „Palangos stinta“ likus mažiau nei savaitei, kurorte dėliojami paskutinieji pasirengimo šiam žiemiškam festivaliui akcentai bei laukiama pramogautojų. Kad svečių Palanga vasario 9-11 dienomis sulauks itin daug, prognozuoti nesunku – pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Lauros Taučiūtės, apgyvendinimo įstaigų užimtumas Stintų šventės savaitgalį jau dabar siekia apie 70 procentų.

Atvykti - verta

O atvykti į Palangą artimiausią savaitgalį išties verta, nes garsioji „Palangos stinta“ nepalieka abejingų. J. Basanavičiaus gatvėje pakvips stinta, kurią tiesiog po atviru dangumi, šventės svečių akivaizdoje, įvairiais būdais ruoš patyrę meistrai.

Pasak vieno iš šventės „Palangos stinta“ organizatoriaus Nerijaus Stasiulio, atvykus į šventę tiesiog neįmanoma nepaskanauti miltuose apvoliotos keptos stintos bei pasigardžiuoti karšta stintiene, o namuose likusiems bičiuliams lauktuvių parvežti itin tiks marinuotos ar šviežios, ką tik iš žvejų tinklų išnarpliotos stintos.

Kurorto svečiai turės galimybę paskanauti ir netradiciniais būdais pagamintos stintos, tad išskirtiniu šios žuvelės skoniu nenusivils net gurmanai.

Pramogų gausa

Stintų šventės centru tapsiančioje J. Basanavičiaus gatvėje bei Jūratės ir Kastyčio skvere bus galima ne tik gardžiai pavalgyti, bet ir smagiai pasilinksminti – smalsuolių lauks J. Basanavičiaus gatvėje įsikūręs Žemaitiško kastinio ir kuršiškos stintienės kiemas, kur bus galima ne tik pasigardžiuoti išskirtinai žemaitišku patiekalu, bet ir sužinoti jo gaminimo subtilybių, taip pat – paskanauti gardžių sūrių ir originalios senovinės kuršiškos stintienės.

Jūratės ir Kastyčio skvere savo sugebėjimus demonstruos geriausi žuvies grilio meistrai – čia vyks Baltijos šalių žuvies barbekiu turnyre Halinos Boševič taurei laimėti, kurio metu tiesiog žiūrovų akivaizdoje bus ruošiami grilio patiekalai iš stintos bei kitokios žuvies. Šventės svečiai galės ne tik stebėti gaminimo procesą, bet ir paskanauti grilio patiekalų, o smalsiausieji galbūt ir naujų žuvies grilio receptų sužinos.

Čia, Jūratės ir Kastyčio skvere, įrengtoje scenoje visą dieną skambės linksma muzika, vyks inkaro laikymo, stintų valgymo ir kitos smagios varžytuvės, ne tik tikri žemaičiai, bet ir visi norintieji turės galimybę rinkti skambiausią žemaitišką žodį – siūlomą variantą bus galima užrašyti ant specialiai įrengto tento netoli didžiosios scenos.

Dar viena atrakcija pramogautojų laukia paplūdimyje – ties jūros tiltu 15 val. smalsuolių akivaizdoje į ledines Baltijos bangas panirs sveikuoliai. Šios vadinamųjų ruonių maudynės Palangoje įvyks jau 30-tą kartą, ir kasmet jos sulaukia ypatingo pramogautojų dėmesio. Išsimaudę „ruoniai“ bus kviečiami pasivaišinti sveikuolių koše bei išskirtine, pajūrio krašto žolinčių arbata.

Didžioji stinta

Pramogos lauks ir kitose miesto viešosiose erdvėse: Vytauto gatvėje šurmuliuos tautodailininkų kermošius, o Centrinėje miesto aikštėje įsikurs Šeimų etnopramogų kiemas, kur visi norintieji galės išmėginti jėgas smagiose liaudiškose sportinėse rungtyse.

Smalsuolių akį trauks ir Centrinėje miesto aikštėje besipuikuojanti specialiai šiai šventei tautodailininko Lino Žulkaus sukurta Didžioji stinta. Šešių metrų ilgio ir pusantro metro aukščio Didžioji stinta puikiai papuoš šventės svečių nuotraukas, nes nieko panašaus kitose miestų šventėse nerasite.

Beje, Didžioji stinta ne veltui vadinama ir Sėkmės stinta – palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami ant jos rašyti palinkėjimus Palangai, sau, artimiesiems, bičiuliams ar net nepažįstamiems Stintų šventės svečiams. O jei palinkėjimai ar norai yra truputį slapti ar asmeniški, juos, užrašytus ant popieriaus lapelio, bus galima įmesti į Didžiosios stintos viduje esančią asmeninių žinučių dėžutę.

Beje, parašyti linkėjimą ar įsiamžinti prie Didžiosios stintos teks pasiskubinti, kadangi šeštadienį 17 val. bus surengtos iškilmingos Didžiosios stintos palydėtuvės – apsupta teatralizuotos eisenos ir būrio smalsuolių, Didžioji stinta J. Basanavičiaus gatve bus išlydėta iki paplūdimio ties jūros tiltu ir čia sudeginta.

Ne atsitiktinai Didžioji stinta kasmet deginama būtent paplūdimyje – palangiškių ir kurorto svečių surašytų norų bei palinkėjimų išsipildymą sustiprina pajūryje susijungiančios keturios gamtos stichijos – vanduo, smėlis, vėjas ir ugnis.

Persipins su Užgavėnėmis

Sekmadienį, vasario 11 d., Palangoje taip pat nestigs pramogų – „Palangos stinta“ J. Basanavičiaus gatvėje persipins su žiemos išvarymo švente. Kadangi artėja Užgavėnės, visi norintieji vidurdienį bus kviečiami paragauti išskirtinių – stintinių – blynų, o gardžiai pasisotinę svečiai bus kviečiami sudalyvauti Morės palydų eisenoje nuo Centrinės aikštės iki jūros tilto, pajūryje stebėti Kanapinio ir Lašininio dvikovą bei Morės sudeginimą. Į šią pramogą palangiškius ir kurorto svečius pakvies Palangos kultūros centras.


šaltinis: https://palanga.lt/naujienos/savaitgali-palanga-surmuliuos-lyg-vasara-kviecia-garsioji-stintu-svente/11449


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN