Sausio 13-osios minėjimas Stoniškiuose (Pagėgiai)

Naujienos: Švietimas , 2024-01-17 01:12
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Pagėgių m.

Kiekvienų metų sausį Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną. Šiemet šiai atmintinai datai iš anksto ruošėsi Pagėgių savivaldybės administracijos Stoniškių seniūnija, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialas ir kaimo bendruomenė: derino renginio programą, gamino popierines dekoracijas – laisvės simboliu tapusias neužmirštuoles.

2023 m. sausio 13-osios šeštadienis išaušo šaltas ir vėjuotas. Labai slidžiais keliais takeliais žmonės rinkosi į Laisvės gynėjų atminimo renginį „Vilties versme buvai ir būsi“, vykusį Stoniškių seniūnijos pastato kiemelyje. Priešais degantį laužą, vėjyje plazdant vėliavoms, darniai sugiedotas Lietuvos valstybės himnas.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialo bibliotekininkė Zofija Genutienė minėjimo dalyviams trumpai priminė 1991 metų sausio įvykius, išvardijo visų 14 už laisvę žuvusiųjų pavardes ir gimimo metus, pabrėžė, kokie jie buvo tuo metu jauni. Visi dalyviai susikaupė tylos minutei.

Pagėgių savivaldybės tarybos narys Gintautas Stančaitis pasveikino visus susirinkusiuosius, pasidžiaugė kraštiečių pilietiškumu, pasidalino pažįstamos pedagogės istorija apie ano tolimojo sausio įvykius.

Pagėgių savivaldybės administracijos Stoniškių seniūnijos seniūnė Dalia Alkimavičienė, palinkėjusi visiems darnos bei sveikatos, pakvietė arčiau prie laužo įmesti į ugnį po saujelę gintaro dulkių. Ir ėjo stoniškiečiai, semdami iš indo ir išsakydami palinkėjimą Lietuvai, kaimynams, artimiesiems. „Santarvės ir ramybės“, „Taikos ir gerumo“ bei daugybę kitų linkėjimų su laužo pliūpsniais vėjas nešė į stipriai vakarėjantį dangų ir gimtojo kaimo laukus. Skambėjo dainos, užsimiršo šaltis...
Visi dalyvavusieji buvo pakviesti į kultūros namų fojė. Ten laukė karšta Stoniškių bendruomenės pirmininkės Daivos Bučinskienės ruošta arbata ir seniūnės Dalios Alkimavičienės bei bendruomenės narės Godos Ališkevičiūtės dovanoti saldumynai. Sušilta, pasikalbėta, pasidalinta apmąstymais apie būsimus renginius...

Bibliotekininkė Zofija Genutienė pakvietė renginio dalyvius ir svečius pratęsti skaitymus bei pokalbius prie kavos ar arbatos puodelio.

Daugiau skaityti: https://pagegiusvb.lt/naujienos/sausio-13-osios-minejimas-stoniskiuose/


Zofija Genutienė,
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
Stoniškių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autoriai – Romualdas Alkimavičius ir Zofija Genutienė.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN