Klaipėdos teisėsaugininkai sulaikė 13 metų užsienyje besislapsčiusį vieną ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių

Naujienos: Teisėtvarka , 2019-05-28 03:53
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorais ir Lietuvos Kriminalinės policijos biuro pareigūnais, bei Jungtinės Karalystės ir Airijos teisėsaugos institucijų pareigūnais, koordinuojant tarptautinėms teisėsaugos agentūroms Europolui ir Eurojustui 2019 m. gegužės 17 d. sėkmingos sulaikymo operacijos metu Airijoje sulaikė 13 metų užsienyje besislapsčiusį, vieną ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių Marių Civinską.
2006 m. balandžio mėn. 1983 m. gimęs Marius Civinskas, Palangoje, konflikto tarp kelių asmenų metu, kaip įtariama galimai ginklu nušovė 1978 m. gimusį vyrą. Iškart po galimai įvykdyto nužudymo, įtariamasis sėkmingai pasislėpė nuo teisėsaugos pareigūnų, vėliau išvyko į užsienį, kur nuolat keisdamas gyvenamąją vietą, bei laikydamasis konspiracijos, slapstėsi trylika metų. 2016 m. įtariamasis nužudymu Europolo ir Europos besislapstančių asmenų tinklo „ENFAST“ buvo įtrauktas į Europos labiausiai ieškomų asmenų sąrašą „MOST WANTED“.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybai vykdant nuolatinius, ilgalaikius ir kompleksinius ikiteisminio tyrimo ir kriminalinės žvalgybos veiksmus, bendradarbiaujant su Jungtinės karalystės kriminalinės policijos ir Airijos Ekstradicijos departamento pareigūnais, galiausiai buvo nustatyta tiksli ieškomojo buvimo vieta. Nustačius tikslią slapstymosi vietą iš anksto suplanuotos tarptautinės operacijos metu, Airijoje, Korko mieste, gegužės 17 d. M. Civinskas buvo sulaikytas.
Šiuo metu įtariamasis sulaikytas Airijos Respublikoje ir yra sprendžiamas klausimas dėl jo perdavimo Lietuvos Respublikai, tai yra įprasta praktika, kai asmenys yra sulaikomi pagal išduotus Europos arešto orderius ir dėl sulaikytųjų išdavimo sprendžią tos šalies teismas, kurioje asmuo buvo sulaikytas.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN