Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai ragina šventes sutikti saugiai

Naujienos: Teisėtvarka , 2023-12-15 14:11
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Plungės r.

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams – Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, linkėdami saugių švenčių, primena gyventojams apie šventiniu laikotarpiu tykančius pavojus.

Šventiniu periodu daugiausiai gaisrų kyla gyvenamajame sektoriuje, jų priežastys – neatsargus elgesys su ugnimi, krosnių, židinių bei dūmtraukių, elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai. Norint išvengti skaudžių nelaimių, būtina pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu: susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, atsargiai elgtis su ugnimi – nerūkyti lovose, nepalikti neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais, naudotis tik techniškai tvarkingais elektriniais buitiniais, šildymo prietaisais, nepalikti be priežiūros gaminamo maisto ant viryklių ar krosnelių. Įsitikinti, kad daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose įvairiomis medžiagomis ir įrenginiais nebūtų užkrauti balkonai, lodžijos, liukai, angos ir išėjimai, skirti žmonėms evakuotis. Pavojinga bendro naudojimo patalpose kaupti nenaudojamus namų apyvokos daiktus, šiukšles, greitai užsidegančias ir degias medžiagas.

Kita aktuali problema – švenčių metu masiškai naudojamos pirotechnikos priemonės. Įsigyti jas reikėtų tik parduotuvėse, o prieš naudojant atidžiai perskaityti instrukcijas. Uždegti jas saugiu atstumu nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Naudojant fejerverkus gyventojų susibūrimo vietose, nenukreipti jų į žmones. Pirotechnikos priemones būtina statyti tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Prieš uždegant, nukreipti jas į viršų ir atsitraukti saugiu atstumu. Pavojų gali kelti ir nesuveikusios pirotechnikos priemonės. Tad jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, prie jo reikėtų nesiartinti mažiausiai 15 minučių arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Negalima jų ardyti arba uždegti iš naujo. Kad neatsargiai paleistos pirotechnikos priemonės nesukeltų gaisrų, gyventojams patariama iš balkonų išnešti degias, greitai užsiliepsnojančias medžiagas. Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba taip pat prašo gyventojų nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, prieš išvykstant iš namų, išjungti iš elektros tinklo elektrinius šildymo prietaisus ir nepalikti besikūrenančios krosnies, patikrinti, ar išjungtos dujos. Pastebėjus gaisrą, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Informaciją parengė: Klaipėdos PGV Plungės PGT vyriausiasis specialistas Martynas Andrijauskas.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN