Bėgimas: profesionalo R. Kančio patarimai, kaip jam pasiruošti

Naujienos: Sportas , 2019-05-04 18:19
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Į bėgimo batelius Remigijus Kančys yra įsispyręs nuo pat vaikystės. Jis dalyvaudavo įvairiuose kroso bėgimuose, nuolat atstovaudavo mokyklai bėgimo varžybose, o kai pirmą kartą pastūmėtas kūno kultūros mokytojo dalyvavo rajoninėse bėgimo varžybose, vaikinas suprato – tai tikrasis jo gyvenimo pašaukimas. Šiandien sportininkas džiaugiasi tokiais pasiekimais kaip 2014 m. Vilniaus maratone iškovota pirmoji vieta, atstovavimas šaliai 2016 m. Rio de Žaneire vykusiose olimpinėse žaidynėse, asmeninio rekordo pagerinimas 2017 m. Hanoverio maratone ir trečiojo greičiausio laiko Lietuvos maratono bėgikų istorijoje titulas.
Artimiausiu Remigijaus iššūkiu taps artėjantis vienas didžiausių bėgimo renginių Lietuvoje „NIKE We Run Vilnius“, kuriame jis bėgs 21,098 km distanciją. Ta proga Remigijus detaliau pasakoja apie savo karjerą ir dalinasi patarimais, kaip pasiruošti bėgimui likus iki jo vos mėnesiui.
Kokios varžybos Jums buvo įsimintiniausios?
Galvoje sukasi bent keli bėgimai, buvę savaip smagūs arba sunkūs, juose pasiekiau tiek gerų, tiek blogų rezultatų bei sutikau naujų ir įdomių žmonių. Sunku išskirti vieninteles varžybas, bet vis dėl to vienas geriausių momentų mano karjeroje buvo Berlyno maratonas, kuriame iškovojau kelialapį į savo pirmąją olimpiadą. Žinoma, negaliu pamiršti ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, kuriose man teko ypatinga garbė atstovauti savo šaliai. Galbūt todėl, kad esu sentimentalus žmogus arba tiesiog todėl, kad esu ilgų nuotolių bėgikas, kur kiekvienos varžybos reikalauja daug ištvermės, bet gerai prisimenu praktiškai kiekvienas varžybas.
Iki artimiausio bėgimo iššūkio liko mėnesis. Kokios emocijos apima pagalvojus apie šį renginį?
Kai pirmą kartą dalyvavau šiame bėgime, buvo labai karšta ir įveikti ilgiausią distanciją buvo sudėtinga. Smagu, kad oro sąlygos nesutrukdė laimėti, todėl emocijos tik labai malonios. Labiausiai laukiu gero oro ir išskirtinės šio bėgimo sukuriamos atmosferos, kai ateini į renginį ir matai daug laimingų veidų, jautiesi tarsi tikrame bėgikų festivalyje.
Ar specialiai ruošitės šiam bėgimui?
Specialiai šiam bėgimui nesiruošiu, nes mano treniruočių grafikas gan įtemptas ir turiu daugiau varžybų. „NIKE We Run Vilnius“ bėgimas yra vienas iš pagrindinių mano sezono startų, kuriam skirsiu daug dėmesio ir stengsiuosi parodyti gerą sportinę formą.
Jūsų ritualai prieš varžybas, ką būtina atlikti?
Dažniausiai apsilankau pas barzdaskutį ir susitvarkau barzdą bei plaukus, taip pat prieš kiekvieną startą pasitikrinu, ar tvirtai užrišti batų raišteliai, kartais šis man procesas gali užtrukti geras dešimt minučių. Na, o prieš kiekvieną bėgimo treniruotę atsigeriu stiklinę vandens, suvalgau kąsnelį banano, pasimankštinu dešimt minučių ir bėgu į trasą.
Jūsų patarimai žmonėms, kurie ruošiasi bėgimo renginyje dalyvauti pirmą kartą?
Įvertinkite savo pajėgumą ir formą rinkdamiesi distancijos nuotolį, pasitikrinkite sveikatą, nepamirškite geros nuotaikos ir smagiai praleiskite laiką su kitais bendraminčiais.
O ką patartumėte „užkietėjusiems“ bėgikams?
Tokiems bėgikams linkiu pasimėgauti pačiu procesu, taip ateis ir rezultatas. Nereikia visuomet galvoti tik apie skaičius, kiek ir kaip nubėgau, atvirkščiai – reikia džiaugtis kiekvienu bėgimu.
Išduokite, į ką būtina atkreipti dėmesį norint įveikti užsibrėžtą distanciją?
⦁ Avalynė. Ji turi būti pritaikyta bėgimui ir jau išbandyta treniruotėse. Nedarykite klaidos bėgdami su naujais bėgimo bateliais, jie gali nutrinti kojas ir tai apsunkins bėgimą.
⦁ Poilsis. Negalima jo pamiršti. Intensyvias bėgimo treniruotes derinkite su poilsiu. Miegas – vienas svarbiausių elementų, norint sėkmingai pasirodyti varžybose.
⦁ Skysčiai. Gerkite vandenį. Jeigu bėgate 1 valandą, po bėgimo reikėtų 4 kartus kas 15 minučių išgerti po stiklinę vandens. Varžybų dieną maitinimo punktuose pasiimkite vandens, ypač jei karšta, kempine sudrėkinkite kaklą.
⦁ Oras. Prieš varžybas įvertinkite oro sąlygas. Taip pat atsižvelkite į savo fizinę formą ir pasirinkite tinkamą bėgimo tempą, nepradėkite pradžioje bėgti greitai, geriau palaipsniui greitėkite.
Ką reikėtų daryti jau sudalyvavus bėgime, kad neskaudėtų raumenų?
Po bėgimo pirmiausia reiktų pasivaikščioti. Žinoma, gali skaudėti kojas, tačiau skausmas su laiku ims slūgti. Taip pat gali padėti masažas ir pirtis.
Šiemet „NIKE We Run Vilnius“ bėgimo renginys vyks birželio 2 d. Organizatoriai žada smagią šventę tiek bėgimo entuziastams, tiek juos palaikantiems. Registracijos formą ir kitą svarbią informaciją galima rasti interneto svetainėje www.werunvilnius.lt.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN