Skirtas dalinis finansavimas trijų Mažeikių rajono kultūros vertybių projektavimui ir tvarkybai

Naujienos: Savivalda , 2023-02-09 14:27
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.

Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu patvirtinta Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbų (paveldotvarkos) finansavimo 2023–2025 m. programa. Šiemet, kaip ir pernai, jai įgyvendinti skirta 5 mln. 883 tūkst. eurų. Dalinis finansavimas skiriamas ir trims vertingiems Mažeikių rajone esantiems kultūros paveldo objektams.

Per 2023–2024 m. bus atlikti Viekšnių vandens malūno taikomieji tyrimai ir parengtas tvarkybos (remonto, restauravimo, avarijos grėsmės pašalinimo) darbų projektas. Numatytų darbų vertė – 89,5 tūkst. Eur, iš valstybės biudžeto skiriama 49,5 tūkst. Eur, Savivaldybės prisidėjimas – 40 tūkst. Eur.

Šiais metais planuojama pradėti Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios tvarkybos (konservavimo, restauravimo, avarijos grėsmės pašalinimo) darbus, kuriems dalinis finansavimas skiriamas pagal Lietuvos Respublikos ir Šventojo sosto sutartį dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje. Šiuo metu vykdomos tvarkybos darbų projekto korekcijos, perskaičiuojama darbų sąmata, rengiami dokumentai viešųjų pirkimų konkursui. Darbai bus vykdomi valstybės biudžeto (paveldotvarkos programos), savivaldybės biudžeto ir Židikų Šv. Jono Krikštytojo parapijos lėšomis. Prie šio paveldosaugos projekto įgyvendinimo planuoja prisidėti ir Židikų miestelio kaimynystėje įsikūrusi AB ,,ORLEN Lietuva“.

Sedos magazino taikomuosius tyrimus ir tvarkybos (remonto, restauravimo ir avarijos grėsmės pašalinimo-apsaugos techninių priemonių įrengimo) darbus valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšomis numatyta pradėti 2025 m.


Švietimo, kultūros ir sporto skyrius
šaltinis: https://mazeikiai.lt/savivaldybe/naujienos/skirtas-dalinis-finansavimas-trij%C5%B3-ma%C5%BEeiki%C5%B3-rajono-kult%C5%ABros-vertybi%C5%B3-projektavimui-ir-tvarkybai/


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN