„Stebuklinga Merės Popins skrynia“

Naujienos: Renginiai , 2022-12-02 12:19
El. pašto adresas: jurgita.gelumbickiene@kraziai.lt
Vietovė: Kelmės r.

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro biblioteka, prisidėdama prie vaikų ir jaunimo skatinimo skaityti, jau eilę metų rengia garsinio skaitymo renginius, popietes, edukacines programas, susitikimus su rašytojais. Labai gaila, tačiau dėl įvairių priežasčių, tarp kurių ir bibliotekų tinklo optimizavimas, mažų bibliotekų naikinimas (Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre veikianti biblioteka vienintelė biblioteka visoje seniūnijoje), skaitymo įpročiai ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir regionuose menksta, o skaitytojų mažėjimo tendencija ypač akivaizdi. Norėdama priartėti prie skaitytojų, sudominti juos naujomis knygomis bei pakviesti juos apsilankyti bibliotekoje ir tapti naujais jos lankytojais, kultūros centro biblioteka 2022 metais įgyvendino projektą Skaitymo skatinimo renginių ciklas „Stebuklinga Merės Popins skrynia“. Projektą iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba, partneriai – Kelmės rajono savivaldybė, Kražių Ž. Liauksmino gimnazija, Pašilės universalus daugiafunkcinis centras, Butkiškės, Karklėnų, Petrališkės gyvenvietės bendruomenės bei Vašilėnų kaimo bendruomenė „Varpeliai“.
Projekto įgyvendinimo metu, pasitelkus įvairias naujas kūrybines formas, Kražių seniūnijoje buvo pristatyta kultūros centro bibliotekos veikla, vykdoma neformaliojo vaikų švietimo programa, parodos, užsiėmimai. Teatralizuotų susitikimų metu pristatytos naujausios, aktualiausios, Metų knygos. „Stebuklinga Merės Popins skrynia“ rugsėjo–lapkričio mėnesiais, vis papildyta naujomis knygomis, keliavo iš vienos bendruomenės į kitą, taip suteikdama vietos gyventojams galimybę skaityti, pasiimti ir grąžinti knygas savo gyvenamojoje vietovėje. Iš viso surengti šeši teatralizuoti knygų pristatymai. Renginių ciklas užbaigtas Kelmės mažojo teatro spektakliu visai šeimai „Prunelijaus sapnas“ pagal rašytoją O. Jautakę (spektaklio režisierius Algimantas Armonas).
Šiuo projektu siekta, kad bibliotekos paslauga taptų prieinama kaimo vietovėse gyvenantiems įvairių amžiaus tarpsnių asmenims, kurie dėl susisiekimo problemos negali gauti visų seniūnijos centre teikiamų paslaugų, atvykti į biblioteką, sudalyvauti joje vykdomose veiklose, renginiuose.
Knygas renginiams atrinko ir pagrindinį Merės Popins vaidmenį atliko Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro bibliotekos vedėja Renata Norvaišienė, teatralizuotiems knygų pristatymams scenarijus ir inscenizacijas rengė kultūros centro režisierė Jūratė Sankauskienė.
Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro informacija


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN