Žibintų šventė

Naujienos: Švietimas , 2022-11-28 22:21
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.

Vėlyvą rudenį, kai gamtoje, pro vėjo supūstus debesis saulę užgožia tamsa, dauguma žmonių pasineria į vidinį pasaulį, ieškodami vidinės šviesos ir šilumos.

Lapkričio 24 dienos vakarą Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenė rinkosi į Žibintų šventę. Tai laikas, kai mes dovanojame, dalinamės, skleidžiame gerumą ir mažais žingsneliais pradedame ruoštis Adventui.

Žibintų šventės tikslas – padėti mažiems ir dideliems išgyventi dvasinį ryšį su gamta, atrasti šviesos ir tamsos pusiausvyrą. Renginys prasidėjo lauke, pagrindiniame kiemelyje, kur vaikus pasitiko Žibintininkas (priešmokyklinio ugdymo mokytojas Andrius Paleičikas) su savo mažaisiais draugais – nykštukais. Žibintininkas ir nykštukai papasakojo vaikams, kodėl miške gyventi jau per šalta, pakvietė kartu pažaisti rato žaidimus, padainuoti. Visa bendruomenė vaišinosi karšta arbata, nykštukų keptomis bandelėmis. Šventės metu vaikai pasidžiaugė savo ir draugų sukurtais žibintais. Pasišviesdami žibintų švieselėmis ugdytiniai ieškojo nykštukų namelių, juose paslėptų nykštukų „nukaltų deimantų“. Taip visi kartu išgyveno bendrumo ir vidinės šviesos pojūčius.


Priešmokyklinio ugdymo mokytojai Andrius Paleičikas, Ilona Juodienė,

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Gyrienė

&feature=emb_title


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN