Kur „nugula“ Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentų darbai?

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2022-11-10 20:18
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Neretai, pabaigus studijas, sulaukiama klausimų: „O kas po to?“, „O kur padėsi savo baigiamąjį darbą?“, „O ką veiksi?“ Atsakome: vienų Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto absolventų darbai keliauja per parodas, kitų – susiranda jaukią vietą kolekcininkų ar privačių užsakovų prieglobstyje, o dar kitų menininkų sukurti darbai tampa visų pamėgtais lankytinais objektais!

Toks yra ir jaukiai Masčio ežero pakrantėje VDA Telšių fakulteto pašonėje įkurtas skulptūrų parkas „Akademija“: tai viena labiausiai lankytinų vietų Telšių mieste. Parkas Telšiuose įkurtas 2011 metais ir yra vienas iš VDA Telšių fakulteto ir Telšių rajono savivaldybės bendradarbiavimo projektų. Vakarinėje Masčio ežero pakrantės pusėje įkurdintas Skulptūrų parkas ribojasi su VDA Telšių fakulteto, Telšių menų inkubatoriaus ir Žemaičių muziejaus „Alka“ teritorijomis.

VDA Telšių fakultetas rengia universitetinio bakalauro ir magistro dailės, dizaino, menų krypties specialistus bei puoselėja gilias taikomosios dailės edukacijos tradicijas, kurių ištakos Telšiuose siekia 1931 metus.

Skulptūrų parke eksponuojami įvairių laikotarpių šios meno mokyklos studentų sukurti objektai. Šis parkas – tęstinis Vilniaus dailės akademijos projektas, kuris nuolat pildomas naujais jaunųjų menininkų sukurtais skulptūros objektais. Ekspozicija iliustruoja skulptūros tradicijų kaitą: kūriniai sukurti, panaudojus tradicinę medžiagą – granitą, – vėlesnio laikotarpio darbuose įkomponuojamas metalas, kitos alternatyvios medžiagos. Meno objektai savo forma ir išraiška perteikia jaunųjų menininkų konceptualias idėjas, demonstruoja jų meninius gebėjimus suvaldyti pasirinktas medžiagas.

„Džiugu, kad skulptūrų parkas yra matomas, lankomas ir patrauklus praeiviams. Keitėsi mokyklos pavadinimai: nuo Valstybinės Telšių amatų mokyklos išaugome iki Akademijos fakulteto. Tai ženklas, kad einame teisingu keliu ir Telšiai pateisina „menų miesto“ vardą. Kasmet skulptūrų parką papildo nauji kūriniai, tad džiugu, jog nebaigtinis projektas yra lyg tiesiamas tiltas tarp meno ir įvairios ją stebinčios auditorijos“, – apie skulptūrų parką „Akademija“ pasakoja ir aplankyti kviečia VDA Telšių fakulteto dekanas prof. Ramūnas Banys.

Nuotr. Ramūno Banio, Donato Repeikos.


Kontaktams:
Donata Kazlauskienė
Komunikacijos specialistė
Tel. 8 - 624 42891
El.p. donata.kazlauskiene@vda.lt


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN