Mažinant gatvių apšvietimą tikimasi sutaupyti iki 30 proc. lėšų (Kretinga)

Naujienos: Savivalda , 2022-10-05 04:15
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Ženkliai išaugus elektros energijos kainoms, Kretingos rajono savivaldybė pradėjo įgyvendinti taupymo programą. Kartu investuojama į energiją taupantį LED gatvių apšvietimą, nuosavų saulės elektrinių įsigijimą.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos, laikinai einančios administracijos direktoriaus pareigas, Violetos Turauskaitės teigimu, viena iš šiuo metu įgyvendinamų energijos taupymo priemonių – mažinamas rajono gatvių apšvietimas. Daugelyje gatvių jau išjungtas ar netrukus bus išjungtas kas antras šviestuvas, taip pat ten, kur jau yra įdiegtas LED apšvietimas bei leidžia techninės galimybės, nuo 24.00 val. iki 5.00 val. sumažintas šviesos srautas iki 70–80 proc. Trumpiau, nei įprastai, iki 22.00 val. bus apšviečiamos ir mažesnių rajono gyvenviečių gatvės. Skaičiuojama, kad šios priemonės leis sutaupyti iki 30 proc. rajono gatvių apšvietimui skiriamų lėšų.

„Vien Kretingos miesto gatvių apšvietimui per pirmus aštuonis šių metų mėnesius skirta kone tiek pat lėšų, kiek per visus metus pernai – apie 100 tūkst. eurų, – teigė V. Turauskaitė. – Numatoma, kad dėl saugumo visi šviestuvai ir toliau veiks sankryžose, pėsčiųjų perėjose. Dėl tos pačios priežasties toliau pilnai bus apšviestas Pastauninko parkas, visi šviestuvai veiks ir Vilniaus gatvėje.“
Ji pažymėjo, kad, taupant lėšas, anksčiau nei planuota buvo išjungtas fontanas Pastauninko parko tvenkinyje Kretingoje, taip pat nuo naujųjų metų planuojama apmokestinti Savivaldybės valdomas elektromobilių įkrovimo stoteles.

„Šiandien sutaupyti Savivaldybei pavyksta ir dėl jau anksčiau pradėtų diegti energijos taupymo priemonių. Pavyzdžiui, šiuo metu į taupesnius LED šviestuvus yra pakeista kone pusė Kretingos miesto gatvių šviestuvų. Planuojama, kad iki kitų metų pabaigos bus pakeisti 98 proc. šviestuvų. Bendrai tai leis sutaupyti apie 40 proc. miesto gatvių apšvietimui skiriamų lėšų. Į taupesnius LED šviestuvus keičiami šviestuvai ir kitose rajono gyvenvietėse“, – sakė Savivaldybės administracijos vadovė.

Įvairias energijos taupymo priemones savo ruožtu jau taiko Savivaldybei pavaldžios įstaigos. Taip pat Savivaldybė bei jai pavaldžios įstaigos investuoja į saulės elektrines. Šiuo metu nuosavas saulės elektrines jau turi Kretingos Marijono Daujoto progimnazija, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, UAB Kretingos šilumos tinklai, o UAB „Kretingos vandenys“ bei Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji bibliotekai elektros energija tiekiama iš įsigytų nutolusių saulės elektrinių. Įsigyti 600 kW galios nutolusią saulės elektrinę siekiama ir Kretingos miesto gatvių apšvietimui bei Savivaldybės administraciniam pastatui Savanorių gatvėje.


Daugiau informacijos:
Violeta Turauskaitė
Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja,
laikinai einančios administracijos direktoriaus pareigas
Mob. 8 687 88728
El. p. violeta.turauskaite@kretinga.lt


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN