Kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro žirgyno koncertų salėje - Klaipėdos kamerinis orkestras (2022-09-10)

Naujienos: Renginiai , 2022-09-06 21:18
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Plungės r.

Festivalis, pritraukęs šimtus klasikinės muzikos gerbėjų ir atskraidinęs pliūpsnį svajingos, užburiančios ir visa apimančios muzikos, toliau vilioja ir kviečia plungiškius bei miesto svečius savaitgalį praleisti muzikos mūzų apsuptyje.

Rugsėjo 10 dieną, šeštadienį, 17 val. Kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro žirgyno koncertų salėje koncertuos Klaipėdos kamerinis orkestras. Palyginti su kitais profesionaliais kameriniais orkestrais, šis kolektyvas gana jaunas – šiemet švenčiantis 30-metį, tačiau nestokojantis talentingų stygininkų, kurių dėka rengiamos ambicingos muzikinės programos. Kartu su orkestru kūrybines jėgas sutelkė ir išbandė tokios ryškios muzikos pasaulio asmenybės kaip prof. Saulius Sondeckis, prof. Donatas Katkus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Robertas Šervenikas, Petras Geniušas, Mūza Rubackytė, Alexanderis Paley (fortepijonas, JAV), Paul Badura-Skoda (fortepijonas, Austrija), Reinhard Goebel (smuikas, Vokietija) ir kiti.

Klaipėdos kameriniam orkestrui nuo 2009 metų vadovauja violončelininkas Mindaugas Bačkus. Jis ypač vertinamas kaip solistas bei meno vadovas, gebantis atlikėjus suburti į vienalytę bendruomenę, siekiančią tobulinti orkestro atlikimo techniką, kad publika pajaustų orkestro išskirtinumą ir liktų sužavėta įtaigiai atliktomis šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijomis.

Festivalio programoje skambės lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio ir jo buvusio mokinio kompozitoriaus, kultūros veikėjo Fausto Latėno bei latvių kompozitoriaus Pėterio Vãsko kūriniai.

Koncerto solistė – jauna ir charizmatiška altininkė Kristina Anusevičiūtė, daugelio tarptautinių konkursų laureatė, kuriai teko garbė griežti prestižinėse muzikos salėse Niujorke, Berlyne, Tokijuje ir kitur.

Koncertui diriguos Imantas Šimkus. Festivalio publikos laukia muzikos magija, kai emocingiems dirigento mostams paklūsta ne mažiau veržlus, magijos kerus skleidžiantis Klaipėdos kamerinis orkestras.

Vyr. fondų saugotoja Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejus


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN