Gudrus apsipirkimas prasideda nuo planavimo: nuo ko pradėti norint sumažinti išlaidas ir švaistymą?

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2022-08-29 06:27
El. pašto adresas: g.valaityte@publicum.lt

Protingas apsipirkimas prasideda ne tik nuo pirkinių planavimo. Norint apsipirkti kaip įmanoma sumaniau, pirmiausia svarbu susiplanuoti biudžetą, peržiūrėti esančius namuose produktus, stebėti, kokių suvalgyti nespėjate. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad lietuviai tampa vis sąmoningesni, o tai atsispindi ir jų apsipirkimo įpročiuose.

„Sumanus apsipirkimas – kiekvieno atsakingo pirkėjo siekiamybė. Savo ruožtu skatiname planuoti pirkinius, stengiamės pirkėjams pasiūlyti kuo daugiau patrauklių kainų pasiūlymų. Pavyzdžiui, visai neseniai pristatėme taupymo programą „Pigintuvas“, kurios išskirtinumas – kas savaitę besikeičiantys nuolaidų pasiūlymai. Taip pat skatiname apsipirkti internetu“, – teigia V. Budrienė.

Norint ne tik sumažinti išlaidas, sutaupyti laiko, bet ir išvaistyti mažiau maisto – svarbiausia laikytis kelių taisyklių. Visų pirma, peržiūrėti kokių maisto produktų jau turite namuose. Taip bus paprasčiau planuoti pirkinius. Todėl pirmiausia, prieš pradedant sudarinėti pirkinių sąrašą, peržvelkite šaldytuvą, šaldiklį, spinteles ar kitas vietas, kuriuose laikote maistą. Peržiūrėkite produktų galiojimo laikus ir pagal tai, ką greičiausiai reikėtų suvalgyti planuokitės savaitės valgiaraštį.

„Iki“ dalijasi ir dar keliomis taisyklėmis, kurios padės atsakingiau planuoti savo pirkinius.

5 pirkinių planavimo taisyklės

Susiplanuokite biudžetą. Peržiūrėjus šaldytuvą, spinteles ir susiplanavus savaitės ar kelių dienų valgiaraštį planuokite savo išlaidas. Sugalvokite, kokių ingredientų, prieskonių ar pagardų trūksta patiekalams, kuriuos žadate gaminti tą savaitę. Susiskaičiuokite, kiek tai maždaug kainuos, arba bandykite sutilpti į jau apsibrėžtą biudžetą. Taip išvengsite impulsyvių pirkinių.

Stebėkite nuolaidas. Įvairiausi prekybos tinklų siūlomi patrauklių kainų pasiūlymai – puikus būdas sutaupyti. Visgi, akcijomis ar nuolaidų pasiūlymais reikėtų naudotis protingai – apskaičiuoti kiekius, nusipirkti daugiau mėgstamų, ilgai negendančių produktų. Prieš vykstant į parduotuvę taip pat peržvelkite ir leidinius. Žinodami, ką galite įsigyti pigiau – galėsite paprasčiau susiplanuoti valgiaraštį.

Kažko pritrūkote – užsirašykite. Tam, kad parduotuvėje niekada nieko nepamirštumėte – nuolatos veskite trūkstamų produktų sąrašą. Peržvelgę šaldytuvą ir pamatę, kad trūksta sviesto, grietinės ar pieno – nedelsdami įtraukite šiuos produktus į sąrašą. O kad to padaryti nepamirštumėte – sąrašą geriausia laikyti matomoje vietoje, pavyzdžiui, pakabintą ant šaldytuvo.

Perorganizuokite spinteles. Virtuvės spintelėse dažniausiai galima rasti pačių įvairiausių ilgo galiojimo produktų: konservų, kruopų, makaronų, miltų. Visgi, prieš einant į parduotuvę ne visada padarome spintelių reviziją. Kad aiškiai matytume, ko namuose turite ir ko trūksta – kruopas, makaronus, miltus susidėkite į stiklinius peršviečiamus indus. Uogienes, kavą, arbatą, konservus, prieskonius taip pat geriausia laikyti vienoje vietoje.

Kai gaminate daugiau – užšaldykite. Dar vienas naudingas patarimas – pasigaminus daugiau maisto jo neišmesti, o užšaldyti. Svarbiausia tam turėti tinkamų indų ar maišelių. Šaldymui puikiai tinka ne tik lazanija, blynai, užkepėlės, bet ir troškiniai, sriubos, netgi desertai. Užšaldyti galite ir ne pirmo šviežumo vaisius bei daržoves, prieskonines žoleles. Jie puikiai tiks padažams ar trintoms sriuboms.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN