Tulpių žydėjimo pikas: floristės patarimai, kad šios gėlės džiugintų kuo ilgiau

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2022-05-13 06:19
El. pašto adresas: g.valaityte@publicum.lt

Pavasaris neįvaizduojamas be įvairiaspalvių tulpių, kurios puošia ne tik sodus ir parkus, bet ir palanges. Floristė Veslava Miatlik sako, kad norint, jog šios gėlės žydėtų kuo ilgiau, net ir nuskintas tulpes reikia prižiūrėti: parinkti tinkamo dydžio vazą, pasirūpinti, kad joje netrūktų šviežio vandens. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, teigia, kad skintos gėlės tarp pirkėjų populiarios ne tik ypatingomis progomis.

„Įvairiausių rūšių skintos gėlės – tarp jų ir pavasariškosios tulpės – pirkėjų dėmesio sulaukia ne tik progomis. Pastebime, kad pirkėjai yra vis labiau linkę gėlėmis pasilepinti arba palepinti savo artimuosius ir kasdieną. Žinoma, ypatingomis šventėmis skintų gėlių, o ypač tulpių, pardavimai stipriai šokteli. Dėmesio sulaukia ir rožės, narcizai, gerberos“, – teigia V. Budrienė.

Žydėjimas priklauso ir nuo rūšies

Floristė bei „Rožių Namai“ studijos įkūrėja Veslava Miatlik sako, kad po ilgos ir varginančios žiemos žydinčios tulpės yra tarsi atgaivos gurkšnis, būtent todėl jos taip patinka ir lietuviams.

„Tulpės nenuobodžios, jos būna įvairių faktūrų ir spalvų, jų egzistuoja daugybė rūšių. Be to, tulpės ir pakankamai ilgai stovi vazoje, kainos atžvilgiu taip pat verta rinktis būtent šias gėles. Pastaruoju metu pastebime tendenciją, kad gėles daugelis perka ne tik tam, kad pasveikintų mylimą žmogų, bet ir papuoštų namus. O tam puikiai tinka ir tulpės“, – sako V. Miatlik.

Floristė patikina, kad tulpės namuose akį džiugins ilgiau, jeigu jas įsigysite dar neišsiskleidusiais žiedais. Tuomet tulpės vazoje skleisis savaitę ir daugiau. Visgi, ji pabrėžia, kad kaip ilgai žydės tulpės – priklauso dar ir nuo jų rūšies.

„Yra tam tikros tulpių rūšys, pasižyminčios ilgesniu žydėjimu, pavyzdžiui, viena populiariausių – ilgiau žydinti geltonos spalvos rūšis: „Strong gold“. Ilgiau žydi ir pilnavidurės tulpės, tokios, kaip: „Double  prince“, „Columbus“, „Foxtrot“ ir „Princess Irene“, – vardija V. Miatlik.

Ką daryti, kad tulpės žydėtų ilgiau?

Floristė su „Iki“ dalijasi ir kelias patarimais – kaip prižiūrėti nuskintas tulpes, kad namuose šios žydėtų kuo ilgiau.Nepamirškite vandens. Tulpės pasisavina labai daug vandens ir vazoje gali augti netgi nuskintos. Taigi, kuo daugiau šios gėlės gaus vandens, tuo ilgiau stovės. Visgi, floristė pabrėžia, kad būtina pasirūpinti, jog vanduo būtų šaltas, o vaza švari. Taip pat svarbu kasdien keisti tulpių vandenį.

Pakirpkite kotelius. Prieš tulpes merkiant į vandenį svarbu pakirpti jų kotelius. V. Miatlik jų kotelius rekomenduoja pakirpti po 2–3 cm ir tai daryti ji pataria kiekvieną kartą keičiant vandenį. Kaskart pakirpdami tulpių kotelius atveriame stiebo poras, per kurias vanduo nukeliauja iki lapų ir žiedo, – taip gėlės pasisavina daugiau vandens.

Išsirinkite tinkamą vazą. Floristės teigimu, netgi vazos forma bei dydis turi reikšmės tam, kaip ilgai tulpės išliks šviežios. Vaza turėtų tarsi „apglėbti“ stiebus su žiedais ir neleisti jiems iš jos išvirsti. Viena iš didžiausių klaidų, kurią žmonės daro rinkdamiesi vazą gėlėms, – ją pasirenka per mažą. Mažoje vazoje telpa mažiau vandens, tuomet tulpės negauna pakankamai drėgmės ir greičiau nuvysta.

Nepersistenkite su įvairiais priedais. Nors dažnai pasigirsta kalbos, kad gėles ilgiau išlaikyti padės į vandenį, kartu su gėlėmis beriami ledukai, ar supjaustytos citrinų skiltelės, netgi šlakelis acto, V. Miatlik sako, kad tulpėms – visiškai pakaks šviežio, šalto vandens ir švarios vazos.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN