Nelegalaus turinio platintojams – sunkūs laikai: policijos baudos ir užšaldytos sąskaitos

Naujienos: Teisėtvarka , 2022-04-26 07:34
El. pašto adresas: renata@adverum.lt

Nubausti asmenys platinę kuponus vogtam turiniui žiūrėti, jų sąskaitos užšaldytos. Svetainėje tasku-kuponai.lt buvo galima įsigyti kuponų, kuriais leidžiama atsiskaityti už neteisėtai teikiamas Filmai.in ir kitų piratinių svetainių „paslaugas“. Svarstoma ateityje baudas skirti ne tik vogto turinio pardavinėtojams, bet ir jo žiūrovams.

„Lietuvoje net 85 proc. piratinių svetainių turinio sudaro neteisėtas audiovizualinis turinys, dažniausiai tai filmai, 10 proc. – knygos, likusi mažuma – muzika ir kitas turinys“, – sako LRTK atstovas Andrius Katinas.

„Nemažai vartotojų teigia, kad lankėsi piratinėse svetainėse, nes nežinojo, kad viešinamas turinys nelegalus. Iš tiesų, tokie puslapiai sudaro legalios svetainės įspūdį. Tačiau, svarbu atkreipti dėmesį į ženklus, padedančius atpažinti, kad svetainėje gali būti nelegalaus turinio: naudojami IP adresai vietoje domenų, atsiskaitoma per mums neįprastas mokėjimo platformas, nėra e. bankininkystės sąsajų“, - sako Daiva Borkertaitė, Legalaus turinio aljanso „baLTAs“ atstovė.

„Atpažinti padeda ir tai, kad užblokavus nelegalaus turinio svetainę į ją bandęs patekti vartotojas pamato informacinį pranešimą, kad svetainė nelegali, joje vykdoma veikla neteisėta, paaiškinama, kodėl ten lankytis negalima ir pasiūlomos alternatyvos, kur galima rasti legalų turinį“, – sako A. Katinas.

LRTK atstovo teigimu, efektyviausiai kovoje prieš piratavimą veikia nuolatinė stebėsena ir sąskaitų užšaldymas. Iš viso per 5 mėnesius LRTK sustabdė 12 nelegalaus turinio perpardavinėtojų.

Sustabdyti piratus galima tik naudojant visą komplektą priemonių bei nuolat bendradarbiaujant su policija ir įvairiais interneto paslaugų teikėjais.

„Interneto piratai geba rasti įvairių būdų prasmukti ir siūlyti nelegalų turinį. Todėl svarbu bendradarbiauti su paieškos sistemomis, soc. tinklais, svetainių talpinimo paslaugų teikėjais. Ypač reikšmingas bendradarbiavimas su policija - ji padeda užtikrinti, kad žmonėms, kurie užsiima piratinio turinio sklaida, neliktų nebaudžiamumo iliuzijos, kai sustabdoma viena ar kita svetainė“, – sako D. Borkertaitė.

Vienas iš tikslų – pasiekti, kad ir paieškų sistemos, tokios kaip „Google”, ribotų piratinio turinio svetainių rodymą paieškos rezultatuose. Šiandien paieškos sistemose vis dar galima rasti piratinio turinio svetaines, kurias valstybės institucijos yra įpareigojusios blokuoti – Filmai.in, Linkomanija.net, Pirate Bay ir kt.

Legalaus turinio aljansas „baLTAs“- legalaus turinio gynimui ir kovai su piratiniu verslu skirta iniciatyva. Pirmąjį tokį Aljansą Lietuvoje įkūrė legaliai veikiantys turinio transliuotojai ir platintojai, teisių turėtojai ir kino industrijos atstovai. Asociacijos nariais yra festivaliai „Kino pavasaris“, „Scanorama“, „Nepatogus kinas“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, bendrovės „Cgates“, „Bitė Lietuva“, „INIT“, kino teatras „Pasaka“, platforma „ŽMONĖS Cinema“, AS TV Play Baltics (platforma „Go3“), advokatų kontoros „Sorainen ir partneriai“, „TGS Baltic“, „Metida“, tarptautiniai transliuotojai „Viasat“, „WideMedia“.

Daugiau informacijos
Birutė Stanevičienė
Projektų vadovė // Project manager
ADVERUM Stories of Tomorrow
+370 61566705// birute@adverum.lt


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN