Klaipėdoje atliekamas tyrimas dėl galimo medicinos srityje dirbančių asmenų piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2022-04-22 04:21
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos r.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) atlieka didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl medicinos srityje dirbančių asmenų įtariamo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2021 m. gruodžio mėn., bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdyba ir gavus informacijos apie medicininių dokumentų klastojimą dėl asmenims neva atlikto „COVID-19“ PGR tyrimo ar vakcinavimo nuo „COVID-19“ ligos vienoje iš Klaipėdos gydymo įstaigų.

2022 m. kovo mėn. surengtos operacijos metu KPONTV pareigūnai uostamiestyje sulaikė vienoje iš Klaipėdos poliklinikų dirbančius keturis, įvairias pareigas užimančius, anksčiau neteistus, uždarosios akcinės bendrovės darbuotojus – 54 m., 36 m. bei 30 m. moteris ir 28 m. vyriškį.
Tą pačią dieną policijos pareigūnai atliko kratas šių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose, kurių metu buvo rasta tyrimui reikšmingų daiktų ir dokumentų, daugiau kaip 60 000 eurų grynais bei įtariama dopingo medžiagų.

Įtariama, kad minėti asmenys 2021 m. pabaigoje – 2022 m. pradžioje, piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi ir siekdami turtinės ar kitokios asmeninės naudos, organizavo, tarpininkavo bei vykdė medicininių dokumentų ir įrašų dėl asmenims neva atlikto „COVID-19“ PGR tyrimo ar vakcinavimo nuo „COVID-19“ klastojimą, kurių pagrindu asmenys neteisėtai galėjo įgyti „Galimybių pasą“ ar „ES skaitmeninį COVID pažymėjimą“ ir jais naudotis.

Tęsdami tyrimo veiksmus, policijos pareigūnai apklausė du vyriškius – 59 m. ir 38 m., kurių prašymu įtariama buvo klastojami jų medicininiai dokumentai, bei galimai šiems veiksmams tarpininkavusią 33 m. moterį. Pastarieji asmenys taip pat anksčiau neteisti ir teisėsaugai nebuvo žinomi.

Šiuo metu įtarimai padarius nusikalstamas veikas iš viso pareikšti aštuoniems asmenims, tačiau neatmetama, kad įtariamųjų skaičius ateityje dar gali didėti. Dar dvi minėtos bendrovės darbuotojos – 30 m. ir 24 m. moterys apklaustos specialiosiomis liudytojomis.

Trys asmenys buvo sulaikyti ir uždaryti į Klaipėdos apskrities VPK areštinę, vėliau jiems ir kitiems įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Taip pat bus tiriama kratų metu paimtų piniginių lėšų kilmė ir įgijimo aplinkybės.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už netikro dokumento pagaminimą ar tikro dokumento suklastojimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų.

Už valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens piktnaudžiavimą siekiant turtinės ar kitokios naudos numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


Video medžiaga:


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN