Siekdamas policijos dėmesio, pats sau inicijavo baudžiamąją bylą

Naujienos: Teisėtvarka , 2022-03-05 06:15
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Pakruojo r.

Policijos dėmesio nuolat pasiilgstantis pakruojiškis savo tikslą pasiekė – dėl stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų gaminimo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas ir su pareigūnais dabar teks turėti daug reikalų. Nors 49 metų Pakruojo rajono gyventojui jų netrūko ir tol. Kai tik žmogus išgeria, tuoj pat pakyla noras pabendrauti su policijos pareigūnais ir jis telefonu gąsdinančiais pranešimais pradeda atakuoti Bendrąjį pagalbos centrą.

Tai nepažįstami vyrai jam prismeigė koją prie grindų ir sužalojo ranką, tai po jo kiemą vaikšto ginkluoti asmenys, tai jis turi savadarbį sprogmenį, kurį rengiasi susprogdinti, tai jis rengiasi nušauti prezidentą, tai jis brakonieriaudamas nušovė stirną ar briedį...Ir pareigūnai visada reaguodavo, nes vyras yra ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp kurių ir už neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu bei žiaurų elgesį su gyvūnais, tad tikėtis iš jo galima visko. Praėjusiais metais Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai tikrinti rezonansinio pobūdžio informacijos vyko 14 kartų. Tačiau, nuvykę pas pakruojiškį, pareigūnai nei ginklų, nei sprogmenų, nei sumedžiotų gyvūnų nerasdavo. Dažniausiai kvietėjas būdavo girtas, tačiau ir blaivus jis tokių avantiūrų nevengė. Visada prisistatydavo savo pavarde, nurodydavo savo gyvenamąją vietą, niekada nesidangstydavo kitų asmenų duomenimis. Vyrui jokia pagalba nebūdavo reikalinga, tokius iškvietimus dažnai paaiškindavo nuoboduliu ir noru pasikalbėti su pareigūnais arba siekiu kontroliuoti pareigūnus, kaip greit jie reaguoja į iškvietimus.
Administracinių nusižengimų kodeksas už policijos pareigūnų iškvietimą, žinant, kad pagalba nereikalinga, numato baudą nuo 200 iki 2000 eurų. Taigi pakruojiškis jau prisirinko gerą kraitelę daugiatūkstantinių baudų.

Tad, kai praėjusių gruodžio 29-ąją Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyrių pasiekė šio pakruojiškio pranešimas, kad jis gamina naminę degtinę, pareigūnai pagalvojo, kad tai – eilinis jo triukas. Tačiau nuvykę nurodytu adresu buvo nustebinti, nes „naminukės“ gamybos procesą rado pačiame įkarštyje. Vasaros virtuvėje jie rado visą tam skirtą įrangą - apie 50 litrų metalinę statinę su raugalu, 3 metrų guminę žarną, metalinę vonią su varine spirale. Pareigūnus pasitikęs vyras jau buvo gerokai įkaušęs (2.23 prom.) ir, ragaudamas gėralą, gyrėsi, kad visai neblogas produktas gavosi iš moliūgų. Jis išvardino, kad „naminukę“ yra gaminęs ir iš morkų, ir iš uogienės. Paklaustas, ar dar tiek nedaug šiandien šio produkto privarvino, jis užtikrino, kad daug jo turi, ir parodė slaptavietę. Nuvedęs į tvartą, jis su džiaugsmu iš šalia karvės esančios pakampės ištraukė du 5 litrų talpos plastikinius indus su skysčiu. Pareigūnai jį įtariai patikrino, manydami, ar tik ne vanduo ten bus supiltas, tačiau iš indų įtikinamai tvoskė naminės degtinės kvapas. Įtikinti pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo ir laikymo.

Video medžiaga:Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN