Vasario 16-oji Mažeikiuose: bėgime už laisvę – šimtai dalyvių

Naujienos: Savivalda , 2022-02-19 20:07
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Mažeikiuose paminėta iškilmingai ir energingai. Nepriklausomybės aikštėje salvėmis pagerbti kovojusieji už šalies laisvę, nuskambėjo himnas, padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakės. Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje aukotos šv. Mišios. Vidudienį startavo šeštasis bėgimas „Bėgame už laisvę!“ Švęsti kartu kvietė rajono meno kolektyvai.

Susirinkusiuosius Nepriklausomybės aikštėje sveikino Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narė Laima Nagienė, sėkmingų startų linkėjo AB „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki ir kiti garbūs šventės dalyviai.
Šiemet bėgimas „Bėgame už laisvę!“ išskirtinis – tai ir Lietuvos lengvosios atletikos atviras žiemos 10 kilometrų bėgimo plentu čempionatas. Tokį atstumą įveikti pasirinko kone ketvirtis tūkstančio dalyvių. Kartu su sporto entuziastais ilgiausiąją trasą išbandė ir aukštesnio meistriškumo sportininkai, atvykę iš visos Lietuvos. Suaugusieji taip pat rungėsi ir 3,3 km distancijoje. Šį atstumą bėgo kone 200 dalyvių.

Iš viso sulaukta apie 1 500 bėgimo entuziastų ir profesionalių sportininkų. Daugiau kaip pusė – kone 900 – vaikai: mažiausieji įveikė 200 m, vyresni – 1 000 m trasas. Jauniausiam bėgikui nėra nė metų, vyriausiajam – 78-eri.

200 m distanciją triračiais, neįgaliųjų vežimėliuose ir bėgte įveikė per 100 neįgaliųjų. Vieni aktyviausiųjų – Mažeikių rajono neįgaliųjų centras.

Bėgimo dalyviams įteikti originalūs suvenyriniai medaliai, kuriuose – Mažeikių kraštą reprezentuojantis žalvarinis žirgelis. Nugalėtojai apdovanoti mažeikiškio kalvio Martyno Stankaus sukurtomis ir nukaldintomis statulėlėmis su žirgelio atvaizdu, rėmėjų prizais.

Pagerbti ir geriausieji 2021-ųjų rajono sportininkai bei jų treneriai. Jiems įteikti mero padėkos raštai, piniginės premijos ir atminimo dovanos.


Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN